IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA IV ADWENTU (22 grudnia)

Niedziela IV Adwentu (22 grudnia):
•    Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.
•    Na wszystkich Mszach św. niedzielnych gościmy dziś w naszej parafialnej wspólnocie ks. Waldemara Musioła, Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Opolskiej Kurii. Ks. Waldemar wygłosi do nas Boże Słowo i będzie pomagał w konfesjonale. Dziękujemy Mu za obecność i wsparcie!
•    Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.30-12.30; 16.00-19.00.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Adwentowe z błogosławieństwem opłatków na stół wigilijny, stajenek i figurek Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do zabierania do domów Betlejemskiego Światła Pokoju.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na przygotowanie Uroczystości Świątecznych w naszym kościele parafialnym. Dziś kolekta na potrzeby Parafii.
•    „Bóg zapłać” za troskę o naszych chorych i starszych parafian. Wyrazem tej troski były wczorajsze zaproszenia do odwiedzin duszpasterskich tych, którzy nie potrafią już przybyć do naszego parafialnego kościoła. Serdecznie - rodzinom, najbliższym i opiekunom – dziękujemy! Bóg zapłać Paniom z parafialnej Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i Mariankom za prezenty dla chorych.
•    Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach według podanego tydzień temu planu. Szczegóły w gablotce i w Informatorach.
•    Dziś także w Informatorze plan tegorocznych odwiedzin duszpasterskich (kolędy).
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (23 grudnia):
•    Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.15-10.00; 16.00-19.00.
•    Zakończenie rorat: dla dorosłych - o godz. 6.15; dla dzieci – o godz. 18.00, z wręczenie nagród. Dziękujemy dobrym i życzliwym ludziom za fundowanie nagród roratnich dla dzieci!
•    Kancelaria Parafialna nieczynna do piątku włącznie (do 27 grudnia br.). Opłatki i świece można nabywać jeszcze w IV Niedzielę Adwentu przy głównym wejściu do kościoła u Siostry Elżbietanki.

Wtorek (24 grudnia):
•    Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.30-10.00; 15.00-16.00.
•    O ile to jest możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek. Ten dzień niech będzie też okazją, może jedyną w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Zgodnie z naszą tradycją wstrzymajmy się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych i od napojów alkoholowych. W dzień wigilijny nie ma Mszy św. wieczornej.
•    Pasterki o godz.: 16.00 (dla dzieci), 22.00 (Księży Las) i 24.00 (kościół parafialny). Przed Pasterką o północy – nabożeństwo. Przypominamy, że jak każdego roku ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na wsparcie Funduszu Obrony Życia: Domu Matki i Dziecka, Ośrodka Adopcyjnego, Poradni Katolickiej

Środa (25 grudnia):
•    UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w kościele parafialnym w dzień Bożego Narodzenia będą w porządku niedzielnym
•    O godz. 16.00 wraz ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury zapraszamy na ŚWIĄTECZNY KONCERT GALOWY „NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE KOLĘDY” w wykonaniu p. Moniki Gruszczyńskiej z zespołem.

Czwartek (26 grudnia):
•    ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA. W dzień św. Szczepana Msze św. w kościele parafialnym w porządku niedzielnym. Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.
•    W czasie każdej Mszy św. Błogosławieństwo owsa.

Piątek (27 grudnia):
•    ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY.
•    W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo wina ku czci św. Jana.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

Sobota (28 grudnia):
•    ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW.
•    O godz. 9.00  Msza św. Przez wstawiennictwo Świętych Młodzianków w intencji najmłodszych dzieci.

Niedziela I po Narodzeniu Pańskim. ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA (29 grudnia):
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    O godz. 17.15 Nabożeństwo Kolędowe z udziałem Zespołu Viva la Musica.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.

Z okazji Świąt Narodzenia Chrystusa składamy Drogim Parafianom najserdeczniejsze życzenia radości i pokoju oraz spokojnego przeżywania Tajemnicy Bożego Wcielenia, która ogarnia sobą wszystkich ludzi dobrej woli. Niech ponowne jej doświadczenie w tych świątecznych dniach pozwoli nam wszystkim odkryć prawdę o wartości życia każdego z nas oraz dostrzec znaczenie wydarzeń, w których realizuje się zamysł większy niż nasze ludzkie oczekiwania i plany. Życzymy Wszystkim wielu pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, ludzkiej życzliwości i głębi duchowych przeżyć połączonych ze świątecznym odpoczynkiem.

Duszpasterze parafii św. Wawrzyńca

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675590
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6113
6249
52593
13576656
34060
194510
13675590

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:20:53