II Niedziala po Bożym Narodzeniu

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA II PO NARODZENIU PAŃSKIM (5 stycznia 2014)

Niedziela II po Narodzeniu Pańskim (5 stycznia 2014):
•    Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Kolędowe.
•    „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na potrzeby naszej Parafii. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    W dalszym ciągu trwają odwiedziny duszpasterskie (kolęda). Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie duszpasterzy i prosimy o zapoznawanie się z ustalonym planem kolędy!
•    W czasie odwiedzin kolędowych Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w poniedziałki i piątki popołudniu (godz. 16.00-17.30).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m. in.: o Konkursie Gościa i „Civitas Christiana” – Bohater katechezy.

Poniedziałek (6 stycznia 2014):
•    UROCZYSTOŚC OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Trzech Króli). Jest ona jednym z najstarszych świąt obchodzonych w Kościele. W Kościele wschodnim obchodzi się ją jak drugie Boże Narodzenie, poszerzając zarazem jego treść. Chrystus, Zbawiciel narodzony w Betlejem, objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, ale całemu światu pogańskiemu, który jest reprezentowany przez trzech mędrców.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła kredy i wody.

Wtorek (7 stycznia 2014):
•    Kancelaria Parafialna nieczynna.

Środa (8 stycznia 2014):
•    W czasie trwania odwiedzin duszpasterskich (kolędy) nie ma spotkań formacyjnych przygotowujących do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Czwartek (9 stycznia 2014):
•    W czasie trwania odwiedzin duszpasterskich (kolędy) nie ma Mszy św. szkolnej o godz. 16.30. Nie ma także spotkań dla młodzieży.

Sobota (11 stycznia 2014):
•    O godz. 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu święcenia biskupie ks. Rudolfa Pierskały.
•    Od godz. 17.00 okazja do Sakramentu Pojednania i Pokuty.

Niedziela III po Narodzeniu Pańskim. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (12 stycznia 2014):
•    Kończy się liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
•    Kolekta na Misje.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz.12.00 w Domu „Barka” – Kaczorownia koło Sieroniowic Msza św. w „Żywej Szopce” dla Podwórkowych Kółek Różańcowych. O godz. 11.30 spotkanie z Madzią Buczek.
•    26 stycznia br. o godz. 16.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu koncert chóru seminaryjnego.
•    W związku z rozpoczynającym się remontem Kancelarii Parafialnej – od czwartku, 9 stycznia br. interesantów przyjmować będziemy na plebanii, wejście od ogrodu, w godzinach urzędowania. Przepraszamy za związane z tym niedogodności.
•    Przypominamy, że organizujemy w dniach 24-29 kwietnia br. autokarową pielgrzymkę do Rzymu, na kanonizację bł. Jana Pawła II. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc. W najbliższym czasie trzeba będzie podać szczegółową listę uczestników. Zachęcamy do zdecydowania się i wzięcia udziału w tej pielgrzymce oraz o kontakt ze wskazanymi osobami. Szczegóły na plakacie w gablotce bądź na stronie internetowej parafii.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Wszystkim życzymy miłej spokojnej Niedzieli, dobrego tygodnia. Niech Boże Dziecię nam błogosławi i strzeże.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675654
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6177
6249
52657
13576656
34124
194510
13675654

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:32:46