Święto Chrztu Pańskiego

NIEDZIELA III PO NARODZENIU PAŃSKIM
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (12 stycznia 2014)

Niedziela III po Narodzeniu Pańskim. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (12 stycznia 2014):
•    Kończy się liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziś kolekta na misje.
•    W dalszym ciągu trwają odwiedziny duszpasterskie (kolęda). Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie duszpasterzy i prosimy o zapoznawanie się z ustalonym planem kolędy!
•     W czasie odwiedzin kolędowych Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w poniedziałki i piątki popołudniu (godz. 16.00-17.30).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (13 stycznia 2014):
•    19. rocznica śmierci naszego proboszcza, ks. prał. Jerzego Stellmanna. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.00.
•     O godz. 20.00 w Łączniku Politechniki Opolskiej (Opole, ul. Mikołajczyka 16) kolejne spotkanie w ramach Akademii Damsko-Męskiej. Gościem będzie Philip Chavez (USA) pracujący od wielu lat w ramach fundacji Men's Spirituality w USA. Jest nauczycielem i przewodnikiem duchowym wielu osób.

Środa (15 stycznia 2014):
•    W czasie trwania odwiedzin duszpasterskich (kolędy) nie ma spotkań formacyjnych przygotowujących do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Czwartek (16 stycznia 2014):
•    W czasie trwania odwiedzin duszpasterskich (kolędy) nie ma Mszy św. szkolnej o godz. 16.30. Nie ma także spotkań dla młodzieży.

Piątek (17 stycznia 2014):
•    Wspomnienie św. Antoniego, opata, pierwszego pustelnika, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, by poświęcić się modlitwie i postom.
•    Dzień Judaizmu. Papież Jan Paweł II nazywał wyznawców judaizmu naszymi starszymi braćmi w wierze. Również Sobór Watykański II zwracał uwagę na szczególną rolę tej religii w kształtowaniu się chrześcijaństwa. Włączmy się zatem w tę inicjatywę również po to, by poszerzyć naszą wiedzę o judaizmie.

Sobota (18 stycznia 2014):
•    Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa do 25 stycznia br.
•    Od godz. 17.00 okazja do Sakramentu Pojednania i Pokuty.

Niedziela II Zwykła (19 stycznia 2014):
•    Niedziela pokolędowa
•    Kończy się liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
•    Kolekta kolędowa na potrzeby Parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    26 stycznia br. w naszej parafii w ramach tzw. Niedzieli Pastoralnej gościć będziemy moderatora i kleryków naszego Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego z Opola.
•     26 stycznia br. o godz. 16.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu koncert chóru seminaryjnego.
•    W związku z trwającym remontem Kancelarii Parafialnej – interesantów przyjmować będziemy na plebanii, wejście od ogrodu, w godzinach urzędowania. Przepraszamy za związane z tym niedogodności.
•    Przypominamy, że organizujemy w dniach 24-29 kwietnia br. autokarową pielgrzymkę do Rzymu, na kanonizację bł. Jana Pawła II. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc. W najbliższym czasie trzeba będzie podać szczegółową listę uczestników. Zachęcamy do zdecydowania się i wzięcia udziału w tej pielgrzymce oraz o kontakt ze wskazanymi osobami. Szczegóły na plakacie w gablotce bądź na stronie internetowej parafii.
•    19 stycznia 2014 r. o godzinie 15.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu Dzień Skupienia dla Prawników.
•    8 lutego 2014 r. o godz. 18.00 w Jemielnicy spotkania Bractwa św. Józefa.
•    Na ul. Krakowskiej zgubiono w dniu 10 stycznia klucze do samochodu wraz ze smyczą koloru czerwono-czarnego z napisem DEKFON. Uczciwego znalazcę czeka nagroda. Wiadomość na plebanii.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Wszystkim życzymy miłej spokojnej Niedzieli, dobrego tygodnia. Niech Boże Dziecię nam błogosławi i strzeże.

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

194510

Twoje IP: 18.232.186.117