IV Niedziela Wielkiego Postu 2014

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA IV Wielkiego Postu (30 marca 2014)
LAETARE

Niedziela IV Wielkiego Postu (30 marca 2014):
•    Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy!
•    Uroczystość zakończenia peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny w diecezji opolskiej, która trwa od 18 września 2012 r.
•    Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na budowę obiektów diecezjalnych i konserwację kościelnych zabytków. Dziś kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Dziękujemy Młodzieży za udział w Dekanalnym Spotkaniu w Kadłubie.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (31 marca 2014):
•    Parafialna Caritas zaprasza w godzinach 16.00-18.00 (wydawanie odzieży).

Środa (2 kwietnia 2014):
•    Kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze. O godz. 18.00 Msza św. Dziękczynna za dar życia Jana Pawła II, o wyniesienie do grona Świętych, z prośbą o wstawiennictwo i wyproszenie łask dla potrzebujących Bożego Miłosierdzia.
•    O godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa I gimnazjalna).

Czwartek (3 kwietnia 2014):
•    Pierwszy Czwartek Miesiąca.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa. Od godz. 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci i gimnazjalistów. Zapraszamy! Przypominamy Szanownym Rodzicom o dopilnowaniu, by dzieci i gimnazjaliści w tej Mszy św. uczestniczyli!
•    O godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała Msza św. dla młodzieży. Od godz. 18.30 okazja do spowiedzi. Po Eucharystii spotkanie w Domu Katechetycznym.

Piątek (4 kwietnia 2014):
•    Pierwszy Piątek Miesiąca.
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W kancelarii parafialnej można składać zalecki.
•    O godz. 19.30 w Domu Katechetycznym Spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

Sobota (5 kwietnia 2014):
•    Pierwsza Sobota Miesiąca.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
•     Parafialna Caritas zaprasza w godzinach 10.00-14.00 (przyjmowanie rzeczy).
•    Od godz. 17.00 okazja do Sakramentu Pojednania i Pokuty.
•    Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

Niedziela V Wielkiego Postu (6 kwietnia 2014):
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy!
•    O godz. 16.00 w Domu Katechetycznym spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu 24 kwietnia br.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała Spotkanie Modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Kolekta na Seminarium i instytucje diecezjalne.
•    20 maja br. (wtorek) o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Opolski Andrzej Czaja w naszym kościele Parafialnym udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, parafii Dolna, Dziewkowice i Szymiszów.
•    Kiermasz przedświąteczny organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych i Grupę Wsparcia Szkoły.
•    Nasze parafialne rekolekcje odbędą się w dniach 6-9 kwietnia br. Poprowadzi je ks. dr Jerzy Dzierżanowski, dyrektor Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Szczegółowy plan podany zostanie za tydzień.
•    9 kwietnia br. na zakończenie parafialnych rekolekcji o godz. 18.00 Msza św. Z NAUKĄ DLA RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO PRZYJĘCIA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Błogosławieństwo modlitewników i wręczenie ich dzieciom (cena modlitewnika 23 zł.).
•    Zgodnie z ustaleniami z ostatniego spotkania sprawami foto-video z Uroczystości I Komunii Świętej 2014 zajmie się firma Foto-Studio HEXA p. Waldemara Burcka ze Strzelec Opolskich. Koszt pakietu (zdjęcie grupowe i indywidualne w albumiku, film DVD, wszystkie zdjęcia na płycie z możliwością wywołania w cenie 49 gr. za sztukę) – 70 zł. Jest to cena aktualna przy minimum 70 zamówionych kompletach. Mniejsza ilość zamówień powoduje wzrost ceny. Prosimy zainteresowanych Rodziców do zapisywania się i wpłacania kwoty 70 zł. w Kancelarii Parafialnej do końca kwietnia 2014 r.
•    Informujemy, że obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bocznego ołtarza w naszym kościele parafialnym został oddany do renowacji. „Bóg zapłać” za wsparcie tego przedsięwzięcia.
•    Kolejne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 12 kwietnia od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    W związku z planami uruchomienia ogrzewania w kościele parafialnym, w zakres którego wchodzi także ocieplenie stropu kościoła i uszczelnienie okien, zgodnie z sugestiami Rady Duszpasterskiej - kolekta w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Ofiary z tym związane można także składać w skarbonce umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Mile widziane będą także wszelkie inne formy wsparcia. Gorąco prosimy, Was Drodzy Parafianie i Goście, o zrozumienie i poparcie – także modlitewne - tej wspólnej i niezbędnej inicjatywy - w miarę Waszych możliwości!
•    Nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatnią chwilę. Do spowiedzi możemy przystąpić już teraz. A następnie możemy spokojnie przystępować do Komunii św., o ile nie popełnimy grzechu ciężkiego, co oznacza świadome przekroczenie Bożych przykazań.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.
•    Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i wypoczynku w nadchodzącym tygodniu!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403799
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3569
5806
38025
14313701
213614
249293
14403799

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 16:02:06