V Niedziela Wielkiego Postu 2014

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA V Wielkiego Postu (6 kwietnia 2014)

Niedziela V Wielkiego Postu (6 kwietnia 2014). REKOLEKCJE PARAFIALNE:
•    Rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Rodzina Bogiem silna”. Witamy ks. rekolekcjonistę – ks. dra Jerzego Dzierżanowskiego, Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin. W czasie rekolekcji Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji na plakatach, w Informatorach i na stronie internetowej Parafii.     
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy!
•    O godz. 19.00 - Nauka stanowa dla młodzieży: „Kochać to stawać się darem dla innych”
•    Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Dziś kolekta na Seminarium i instytucje diecezjalne.
•    Kiermasz przedświąteczny organizowany przez Grupę Wsparcia Rodzin Zastępczych Powiatu Strzeleckiego i dzieci ze Szkoły Specjalnej prowadzonej przez Stowarzyszenie „Ósemka”.
•    O godz. 16.00 w Domu Katechetycznym spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu 24 kwietnia br.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała Spotkanie Modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Ze względu na rekolekcje szkolne do środy włącznie kościół Bożego Ciała będzie zamknięty.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (7 kwietnia 2014). REKOLEKCJE PARAFIALNE:
•    Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 1 (kościół Bożego Ciała): Godz. 9.30-11.00  -  klasy I-III;     Godz. 11.00-12.30 - klasy IV-VI.
•    O godz. 19.00 – Nauka stanowa dla małżonków i rodziców (wychowujących dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym oraz dla narzeczonych): „Kochać to znaczy słuchać i rozmawiać. Jak budować atmosferę domu za którym  tęsknią rodzice i dzieci?”
•    Parafialna Caritas zaprasza w godzinach 16.00-18.00 (wydawanie odzieży).

Wtorek (8 kwietnia 2014). REKOLEKCJE PARAFIALNE:
•    Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 2 (kościół Bożego Ciała): Godz. 9.30-11.00  -  klasy I-III;     Godz. 11.30-13.00 - klasy IV-VI.
•    O godz. 19.00 - Spotkanie dla wszystkich: Ofiaruj dzieciom DOM (Wzruszające świadectwo rodziny zastępczej, która aktualnie opiekuje się 19 dzieckiem).

Środa (9 kwietnia 2014). REKOLEKCJE PARAFIALNE:
•    Na wszystkich Mszach św. kolekta (wyraz naszej wdzięczności za przeprowadzone rekolekcje) – zgodnie z życzeniem Księdza Rekolekcjonisty – na Dom Matki i Dziecka w Opolu.    
•     Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 4 (kościół Bożego Ciała): Godz. 9.30-11.00  -  klasy I-III;     Godz. 11.00-12.30 - klasy IV-VI.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin z nauką dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W czasie Eucharystii błogosławieństwo modlitewników i wręczenie ich dzieciom.     
•    O godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).

Czwartek (10 kwietnia 2014):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa. Od godz. 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci i gimnazjalistów. Zapraszamy! Przypominamy Szanownym Rodzicom o dopilnowaniu, by dzieci i gimnazjaliści w tej Mszy św. uczestniczyli!

Piątek (11 kwietnia 2014):
•    O godz. 16.30 pierwsza Spowiedź Św. kandydatów do przyjęcia I Komunii Świętej ze Szkoły Nr 2.
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do udziału. W kancelarii parafialnej można składać zalecki.
•    O godz. 19.30 w Domu Katechetycznym Spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

Sobota (12 kwietnia 2014):
•     Odwiedziny chorych i starszych parafian – od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    W godzinach 9.00-11.00 w Domu Katechetycznym możliwość odbioru strojów pierwszokomunijnych.
•    O godz. 15.00 pierwsza Spowiedź Św. kandydatów do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkół Nr 1 i 4. Od 15.oo spowiedź dla dziewczynek, o godz. 15.30 dla chłopców.
•    Od godz. 17.00 okazja do Sakramentu Pojednania i Pokuty.

Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) (13 kwietnia 2014):
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Na Mszy św. o godz. 10.15 i 11.30 procesja z palmami. Prosimy o zgromadzenie się przed wejściem do kościoła. Na Mszy św. o godz. 10.15 konkurs na najpiękniejszą Palmę.
•    Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania podczas każdej Mszy św.
•    O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy! Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
•    Kolekta Specjalna na remont ogrzewania w kościele parafialnym.
•    Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Marianki zapraszają na Kiermasze przedświąteczne.
•    Światowy Dzień Młodzieży w diecezji opolskiej. Szczegóły na plakatach.
•    20 maja br. (wtorek) o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Opolski Andrzej Czaja w naszym kościele Parafialnym udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, parafii Dolna, Dziewkowice i Szymiszów.
•    Zgodnie z ustaleniami z ostatniego spotkania sprawami foto-video z Uroczystości I Komunii Świętej 2014 zajmie się firma Foto-Studio HEXA p. Waldemara Burcka ze Strzelec Opolskich. Koszt pakietu (zdjęcie grupowe i indywidualne w albumiku, film DVD, wszystkie zdjęcia na płycie z możliwością wywołania w cenie 49 gr. za sztukę) – 70 zł. Jest to cena aktualna przy minimum 70 zamówionych kompletach. Mniejsza ilość zamówień powoduje wzrost ceny. Prosimy zainteresowanych Rodziców do zapisywania się i wpłacania kwoty 70 zł. w Kancelarii Parafialnej do końca kwietnia 2014 r.
•    Informujemy, że obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bocznego ołtarza w naszym kościele parafialnym został oddany do renowacji. „Bóg zapłać” za wsparcie tego przedsięwzięcia.
•    W związku z planami uruchomienia ogrzewania w kościele parafialnym, w zakres którego wchodzi także ocieplenie stropu kościoła i uszczelnienie okien, zgodnie z sugestiami Rady Duszpasterskiej - kolekta w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Ofiary z tym związane można także składać w skarbonce umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Mile widziane będą także wszelkie inne formy wsparcia. Gorąco prosimy, Was Drodzy Parafianie i Goście, o zrozumienie i poparcie – także modlitewne - tej wspólnej i niezbędnej inicjatywy - w miarę Waszych możliwości!
•    Nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatnią chwilę. Do spowiedzi możemy przystąpić już teraz. A następnie możemy spokojnie przystępować do Komunii św., o ile nie popełnimy grzechu ciężkiego, co oznacza świadome przekroczenie Bożych przykazań.
•    W dniach 08.10 -15.10.2014 roku organizowana jest parafialna pielgrzymka do Fatimy. Więcej szczegółów na plakacie przy wejściu do kościoła i na naszej stronie internetowej.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.
•    Życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli i łaski duchowej odnowy przez uczestnictwo w naszych wielkopostnych rekolekcjach.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403610
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3380
5806
37836
14313701
213425
249293
14403610

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 15:24:46