Niedziela Palmowa 2014

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (13 kwietnia 2014)

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej (13 kwietnia 2014):
•    Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.
•    Dziś Światowy Dzień Młodzieży.
•    Podczas każdej Mszy św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Na Mszach św. o godz. 10.15 i 11.30 procesja z palmami.
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.
•    O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy!
•    Plan Spowiedzi Świętej w naszym kościele w Wielkim Tygodniu na plakacie w gablocie, w Informatorze i na stronie internetowej Parafii. Prosimy nie odkładać tego elementu osobistego przygotowania na ostatnią chwilę!
•     Zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać” dla prowadzącego ks. Jerzego Dzierżanowskiego. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod Waszym – Drodzy Parafianie – adresem, za tak liczny udział w ćwiczeniach rekolekcyjnych. „Bóg zapłać” za hojną kolektę – wyraz wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
•    Dziękujemy Dyrekcjom: Technikum Samochodowego, Gimnazjum Nr 2 i Szkół Podstawowych Nr 1, 2 i 4 za możliwość przeprowadzenia rekolekcji szkolnych. Dziękujemy nauczycielom i katechetom tych szkół za zaangażowanie, a młodzieży - za udział.
•    „Bóg zapłać” za troskę o naszych chorych, niepełnosprawnych i starszych parafian. Wyrazem tej troski były wczorajsze zaproszenia do odwiedzin duszpasterskich tych, którzy nie potrafią już przybyć do naszego parafialnego kościoła. Serdecznie - rodzinom, najbliższym i opiekunom – dziękujemy, także za troskę o potrzeby duchowe bliskich! „Bóg zapłać” i Mariankom za przygotowanie paczek świątecznych i prezentów.
•    Katecheci i młodzież Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego oraz Marianki zapraszają na kiermasz świąteczny.
•    Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w dniach 17-21 kwietnia br. (włącznie).
•    Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium i instytucje diecezjalne. Dziś Kolekta Specjalna na remont ogrzewania w kościele parafialnym.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Wielki Poniedziałek (14 kwietnia 2014):
•    Parafialna Caritas zaprasza w godzinach 16.00-18.00 (wydawanie odzieży)..

Wielki Czwartek (17 kwietnia 2014):
•    Celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00 Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii, ich najbliższych, za ++ kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie oraz za naszych kleryków. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą.

Wielki Piątek (18 kwietnia 2014):
•    O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami.
•    W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża (ucałowaniu krzyża) można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00.
•    Ofiara przy Bożym Grobie przeznaczona na kościoły Ziemi Świętej.

Wielka Sobota (19 kwietnia 2014):
•    O godz. 7.00 w kościele parafialnym „Ciemne Jutrznie”. To modlitwa odprawiana przed świtem w dniach Triduum Paschalnego. Nazwa „ciemna jutrznia” wiąże się ze starym (sięgającym średniowiecza) zwyczajem zapalania i gaszenia świec.
•    Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W naszym kościele adoracja przy Bożym Grobie od 6.00 do 16.00 i od 18.00 do 19.30. Od godz. 16.00 do 18.00 przerwa na posprzątanie kościoła.
•    Błogosławieństwo pokarmów w godzinach 10.00-16.00 (co pół godziny). Wzorem lat ubiegłych część poświęconych pokarmów możemy przeznaczyć dla najbardziej potrzebujących (będą przygotowane specjalne kosze)!!! Nasza parafialna Caritas będzie wydawać tą żywność od godz. 10.30.
•    Przed kościołem kwesta Parafialnej Rady Duszpasterskiej na rzecz remontu ogrzewania w naszym kościele parafialnym.   
•    W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 20.00. Zakończy ją uroczysta Rezurekcja. Prosimy przynieść paschaliki  (świece).

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego (20 kwietnia 2014):
•     O godz. 6.30 Uroczysta Msza św. w intencji Parafian z Procesją Rezurekcyjną. Nie będzie Mszy św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    20 maja br. (wtorek) o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Opolski Andrzej Czaja w naszym kościele Parafialnym udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, parafii Dolna, Dziewkowice i Szymiszów.
•    Zgodnie z ustaleniami z ostatniego spotkania sprawami foto-video z Uroczystości I Komunii Świętej 2014 zajmie się firma Foto-Studio HEXA p. Waldemara Burcka ze Strzelec Opolskich. Koszt pakietu (zdjęcie grupowe i indywidualne w albumiku, film DVD, wszystkie zdjęcia na płycie z możliwością wywołania w cenie 49 gr. za sztukę) – 70 zł. Jest to cena aktualna przy minimum 70 zamówionych kompletach. Mniejsza ilość zamówień powoduje wzrost ceny. Prosimy zainteresowanych Rodziców do zapisywania się i wpłacania kwoty 70 zł. w Kancelarii Parafialnej do końca kwietnia 2014 r.
•    W związku z planami uruchomienia ogrzewania w kościele parafialnym, w zakres którego wchodzi także ocieplenie stropu kościoła i uszczelnienie okien, zgodnie z sugestiami Rady Duszpasterskiej - kolekta w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Ofiary z tym związane można także składać w skarbonce umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Mile widziane będą także wszelkie inne formy wsparcia. Gorąco prosimy, Was Drodzy Parafianie i Goście, o zrozumienie i poparcie – także modlitewne - tej wspólnej i niezbędnej inicjatywy - w miarę Waszych możliwości!
•    Na Mszach św. ku czci Maryi Królowej Pokoju 25 kwietnia, 25 maja i 25 czerwca br. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
•    W dniu 6 maja br. (wtorek) w godz. 13.30-17.00 Dyrektor i Grono Pedagogiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich zapraszają uczniów i rodziców na „Drzwi Otwarte” szkoły. Będzie możliwość zwiedzania szkoły oraz zapoznania się z ofertą kształcenia.  
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403802
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3572
5806
38028
14313701
213617
249293
14403802

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 16:02:33