Uroczystość Zmartwychstania

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (20 KWIETNIA 2014):

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego (20 kwietnia 2014):
•    Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.
•    O godz. 17.30 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne. Zapraszamy!
•    Dziękujemy za tak liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w Triduum Paschalnym. Dziękujemy Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Zespołowi Caritas, służbie liturgicznej, Dzieciom Maryi, Siostrom Zakonnym, szczególnie - siostrze Angelice, sprzątającym kościół, kustoszom świątyń i kaplic, p. kościelnemu, p. organiście i  Scholii Dominikańskiej. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tych uroczystości. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie ks. Proboszczowi Wolfgangowi, księżom wikariuszom-współpracownikom i ks. Joachimowi Dembonczykowi - za ich zaangażowanie i gorliwość duszpasterską, a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.
•    „Bóg zapłać” za Kolektę Specjalną z ostatniej niedzieli na remont ogrzewania w kościele parafialnym (zebraliśmy 13.900 zł), kolektę z Wielkiego Czwartku oraz za ofiary złożone przy Bożym Grobie, przeznaczone na kościoły Ziemi Świętej.
•    Dziękujemy za kwestę na remont ogrzewania.
•    „Bóg zapłać” wszystkim za wielkopostne dary żywnościowe złożone przy okazji Święcenia Pokarmów Świątecznych dla najbardziej potrzebujących.
•     Serdeczne „Bóg zapłać” Dyrekcji Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Strzelcach Opolskich za możliwość przeprowadzenia rekolekcji szkolnych. Dziękujemy nauczycielom i p. Katechetce za zaangażowanie, a młodzieży - za udział.
•    Kolekta rekolekcyjna wyniosła 11 tys. zł. Ksiądz Jerzy Dzierżanowski oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Matki i Dziecka w Opolu serdecznie dziękują.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy (21 kwietnia 2014):
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
•    Kancelaria Parafialna nieczynna.

Środa w oktawie Wielkanocy (23 kwietnia 2014):
•    Liturgiczna uroczystość św. Wojciecha – z racji Oktawy Wielkanocy - przeniesiona jest na 28 kwietnia.

Czwartek w oktawie Wielkanocy (24 kwietnia 2014):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna.
•    Wyjazd naszej Parafialnej Pielgrzymki na uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II do Rzymu.

Piątek w oktawie Wielkanocy (25 kwietnia 2014):
•    Opuszcza się liturgiczny obchód Święta Św. Marka. O godz. 6.15 Msza św. ku czci św. Marka o dobrą pogodę i urodzaje (z procesją).
•     O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.
•     Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (nie ma postu).

Sobota w oktawie Wielkanocy (26 kwietnia 2014):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.
•    O godz. 20.00 czuwanie modlitewne przed kanonizacją bł. Jana Pawła II.

Niedziela II Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Kanonizacja bł. Jana Pawła II (27 kwietnia 2014):
•    Kolekta na Caritas Diecezji.
•     O godz. 16.00 Uroczysty Koncert z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II. Wystąpią artyści Opery Bytomskiej: Sabina Olbrich-Szafraniec – sopran, Ireneusz Miczka -    baryton, Hubert Miśka – tenor, Grażyna Griner – akompaniament, Dariusz Niebudek - recytacje, prowadzenie koncertu.
•     Wielkanocne czuwanie dla młodzieży w Jemielnicy w środę 30 kwietnia 2014 r. Plan czuwania na plakacie.
•    3. Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy – 1 maja br. Szczegóły na plakacie.  
•    3 maja br. Wspólnoty Ruchu Szensztackiego Diecezji Opolskiej organizują Pieszą Pielgrzymkę z katedry Opolskiej do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie, Szczegóły na plakacie.
•    20 maja br. (wtorek) o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Opolski Andrzej Czaja w naszym kościele Parafialnym udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, parafii Dolna, Dziewkowice i Szymiszów.
•    Zgodnie z ustaleniami z ostatniego spotkania sprawami foto-video z Uroczystości I Komunii Świętej 2014 zajmie się firma Foto-Studio HEXA p. Waldemara Burcka ze Strzelec Opolskich. Koszt pakietu (zdjęcie grupowe i indywidualne w albumiku, film DVD, wszystkie zdjęcia na płycie z możliwością wywołania w cenie 49 gr. za sztukę) – 70 zł. Jest to cena aktualna przy minimum 70 zamówionych kompletach. Mniejsza ilość zamówień powoduje wzrost ceny. Prosimy zainteresowanych Rodziców do zapisywania się i wpłacania kwoty 70 zł. w Kancelarii Parafialnej do końca kwietnia 2014 r.
•    W związku z planami uruchomienia ogrzewania w kościele parafialnym, w zakres którego wchodzi także ocieplenie stropu kościoła i uszczelnienie okien, zgodnie z sugestiami Rady Duszpasterskiej - kolekta w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Ofiary z tym związane można także składać w skarbonce umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Mile widziane będą także wszelkie inne formy wsparcia. Gorąco prosimy, Was Drodzy Parafianie i Goście, o zrozumienie i poparcie – także modlitewne - tej wspólnej i niezbędnej inicjatywy - w miarę Waszych możliwości!
•    Na Mszach św. ku czci Maryi Królowej Pokoju 25 kwietnia, 25 maja i 25 czerwca br. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
•    25 kwietnia o godz. 18.00 Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza na Opowieści z Kresów. Szczegóły na plakacie.
•    W dniu 6 maja br. (wtorek) w godz. 13.30-17.00 Dyrektor i Grono Pedagogiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich zapraszają uczniów i rodziców na „Drzwi Otwarte” szkoły. Będzie możliwość zwiedzania szkoły oraz zapoznania się z ofertą kształcenia.  
•    W dniach 08.10 -15.10.2014 roku organizowana jest parafialna pielgrzymka do Fatimy. Więcej szczegółów na plakacie przy wejściu do kościoła i na naszej stronie internetowej.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•     Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403221
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2991
5806
37447
14313701
213036
249293
14403221

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 14:03:47