Niedziela Miłosierdzia Bożego 2014

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela II Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Kanonizacja bł. Jana Pawła II (27 kwietnia 2014):

Niedziela II Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Kanonizacja bł. Jana Pawła II (27 kwietnia 2014):
•     Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.
•    Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Natomiast od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać.
•     Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
•     O godz. 16.00 Uroczysty Koncert z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II. Wystąpią artyści Opery Bytomskiej: Sabina Olbrich-Szafraniec – sopran, Ireneusz Miczka -    baryton, Hubert Miśka – tenor, Grażyna Griner – akompaniament, Dariusz Niebudek - recytacje, prowadzenie koncertu.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby Parafii. Dziś kolekta na Caritas Diecezji. W ramach wielkosobotniej kwesty zebraliśmy 17 200 zł. Dziękujemy!
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (28 kwietnia 2014):
•    O godz. 16.30 w ogrodzie parafialnym próba dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa!

Wtorek - Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy (29 kwietnia 2014):
•    O godz. 16.30 w ogrodzie parafialnym próba dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa!
•     O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała: Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam – o dalszy ich rozwój.

Środa - Dzień powszedni (30 kwietnia 2014):
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa II gimnazjalna).
•    Wielkanocne czuwanie dla młodzieży w Jemielnicy w środę 30 kwietnia 2014 r. Zapisy w Kancelarii Parafialnej, zakrystii i u księży Bartłomieja i Krzysztofa. Wyjazd autobusu spod kościoła o godz. 18.00.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.

Czwartek – Dzień powszedni (1 maja 2014):
•    Pierwszy Czwartek Miesiąca.
•    Wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika.
•    W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie, od poniedziałku do piątku – o godz. 18.30, w soboty i niedziele – o godz. 17.30. Rodzinnie gromadźmy się na tym pięknym nabożeństwie.
•    3. Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy będące jednocześnie diecezjalnym dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II, a więc wyrażeniem wdzięczności Bogu za wielkie dziedzictwo wiary i papieskiego nauczania, w którym św. Jan Paweł II wiele uwagi i pasterskiej troski poświęcił małżeństwu i rodzinie. Świętowanie rozpocznie się Mszą św. poprzedzoną procesją o godz. 11.00. W programie także: Nieszpory dziękczynne za kanonizację o godz. 15.00, Jarmark Cysterski z gastronomią i atrakcjami dla dzieci i dorosłych przez całe popołudnie, bieg po „dyszkę dla Rodziny” o godz. 17.00 i inne atrakcje.
•    Nie będzie Mszy św. szkolnej.
•    O godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała Msza św. dla młodzieży w intencji tegorocznych maturzystów.

Piątek – Dzień powszedni (2 maja 2014):
•    Pierwszy Piątek Miesiąca.

Sobota - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski (3 maja 2014):
•    Pierwsza Sobota Miesiąca.
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
•    W kościele Bożego Ciała o godz. 14.30 -  Nabożeństwo wynagradzające ku czci Matki Boskiej.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

Niedziela III Wielkanocna (4 maja 2014):
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne.
•    O godz. 15.oo Msza św. chrzcielna
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    11 maja na Mszy św. o godz. 10.15 - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
•    18 maja na Mszy św. o godz. 10.15 - Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej. Dzieci i Szanownych Rodziców, prosimy o przygotowanie się do tego Dnia. To okazja przypomnienia sobie tego uroczystego dnia i na nowo odnowienia przyjaźni ze swoim Przyjacielem - Jezusem.
•    20 maja br. (wtorek) o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Opolski Andrzej Czaja w naszym kościele Parafialnym udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, parafii Dolna, Dziewkowice i Szymiszów.
•    Wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków. Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich strażaków zostanie odprawiona 22 maja o godz. 9.30. Już dziś zapraszamy!
•    W związku z wysokimi kosztami wywozu śmieci z cmentarza parafialnego od 1 maja br. podejmiemy próbę segregacji odpadów. Duże kontenery (specjalnie oznaczone) będą przeznaczone na odpady zielone (kwiaty, trawa, ziemia, wieńce żywe…). Wszystkie inne odpady (znicze, plastik, szkło, metale) prosimy wrzucać do kontenerów mniejszych. Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie naszej inicjatywy!
•    Zgodnie z ustaleniami z ostatniego spotkania sprawami foto-video z Uroczystości I Komunii Świętej 2014 zajmie się firma Foto-Studio HEXA p. Waldemara Burcka ze Strzelec Opolskich. Koszt pakietu (zdjęcie grupowe i indywidualne w albumiku, film DVD, wszystkie zdjęcia na płycie z możliwością wywołania w cenie 49 gr. za sztukę) – 70 zł. Jest to cena aktualna przy minimum 70 zamówionych kompletach. Mniejsza ilość zamówień powoduje wzrost ceny. Prosimy zainteresowanych Rodziców do zapisywania się i wpłacania kwoty 70 zł. w Kancelarii Parafialnej do końca kwietnia 2014 r.
•    W związku z planami uruchomienia ogrzewania w kościele parafialnym, w zakres którego wchodzi także ocieplenie stropu kościoła i uszczelnienie okien, zgodnie z sugestiami Rady Duszpasterskiej - kolekta w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Ofiary z tym związane można także składać w skarbonce umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Mile widziane będą także wszelkie inne formy wsparcia. Gorąco prosimy, Was Drodzy Parafianie i Goście, o zrozumienie i poparcie – także modlitewne - tej wspólnej i niezbędnej inicjatywy - w miarę Waszych możliwości!
•    Na Mszach św. ku czci Maryi Królowej Pokoju 25 maja i 25 czerwca br. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
•    Od 1 maja 2014 roku Radio Diecezji Opolskiej po wielu latach współtworzenia sieci Plus stało się niezależnym i tym samym całkowicie regionalnym radiem o nazwie Doxa. Doxa, z języka greckiego znaczy chwała, dlatego też Radio chce jeszcze intensywniej realizować program o charakterze społeczno-misyjnym. Radia Doxa można słuchać na tych samych częstotliwościach, co dotychczas. Więcej informacji na ulotkach oraz na stronie www.doxa.fm.
•    W dniu 6 maja br. (wtorek) w godz. 13.30-17.00 Dyrektor i Grono Pedagogiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich zapraszają uczniów i rodziców na „Drzwi Otwarte” szkoły. Będzie możliwość zwiedzania szkoły oraz zapoznania się z ofertą kształcenia.  
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•      Życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia!.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403471
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3241
5806
37697
14313701
213286
249293
14403471

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 14:55:56