V Niedziela Wielkanocna 2014

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela V Wielkanocna (18 maja 2014):

Niedziela V Wielkanocna (18 maja 2014):
•    O godz. 10.15 - Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
•    Dziękujemy Dzieciom Pierwszokomunijnym, Rodzicom i Katechetom za przygotowanie, udział i zaangażowanie w Białym Tygodniu. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na rzecz Misji Św. „Bóg zapłać” za ofiary złożone przez Rodziców. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
•     „Bóg zapłać” za kolektę specjalną z ostatniej niedzieli na remont ogrzewania. Zebraliśmy 13 500 zł. Dziś kolekta na potrzeby Parafii. Dziękujemy!
•    94. Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i  „Małego Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (19 maja 2014):
•    O godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, świadków i rodziców.

Wtorek – dzień powszedni (20 maja 2014):
•    O godz. 18.00 Ksiądz Biskup Rudolf Pierskała, w zastępstwie chorego Ks. Bpa Opolskiego Andrzeja Czai, w naszym kościele Parafialnym udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, parafii Dolna, Dziewkowice i Szymiszów. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Czwartek – Dzień powszedni (22 maja 2014):
•     O godz. 11.00 Msza św. w intencji strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz emerytów i rencistów pożarnictwa.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.

Piątek – Dzień powszedni (23 maja 2014):
•    O godz. 19.00 kolejne Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Suchej. Zgłoszenia wyjazdu u ks. Janusza. Będzie przygotowany autokar.

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi panny, Wspomożycielki Wiernych (24 maja 2014):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

Niedziela VI Wielkanocna (25 maja 2014):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 13.30 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Nowej Wsi. Po Nabożeństwie Msza św. w intencji Mieszkańców.
•    O godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na Podborzanach.
•    O godz. 17.00 Nabożeństwo Majowe (z udziałem Zespołu „Viva La Musica”).
•    Rozpoczynamy w naszej Parafii Tydzień poświęcony bł. Edmundowi Bojanowskiemu, założycielowi Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Serca Maryi. Jego Postać i duchowość na wszystkich Mszach św. przybliży nam S. M. Gizela.
•    O godz. 19.30 w jemielnickim amfiteatrze spotkanie poświęcone Kanonizowanemu Janowi Pawłowi II (montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Koła teatralnego Państwowego Gimnazjum w Jemielnicy, premiera filmu „Droga ku świętości”, procesja do kościoła i krótkie nabożeństwo majowe).
•    W niedzielę, 1 czerwca br. gościć będziemy w naszej parafii dziennikarzy Katolickiego Radia DOXA z Opola. Słowo Boże wygłosi ks. dyrektor Krzysztof Faber. Radio transmitować będzie Mszę św. o godz. 11.30.
•    Kolejne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian - 7 czerwca br. od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    W niedzielę 1 czerwca 2014 r. na Górze Świętej Anny odbędzie się Pielgrzymce Mniejszości Narodowych i Etnicznych.
•    Rozpoczynamy renowację bocznego ołtarza św. Antoniego. Powrócił z renowacji obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Dziękujemy dobroczyńcom za wsparcie tego przesięwzięcia.   
•    W związku z wysokimi kosztami wywozu śmieci z cmentarza parafialnego od 1 maja br. podejmiemy próbę segregacji odpadów. Duże kontenery (specjalnie oznaczone) będą przeznaczone na odpady zielone (kwiaty, trawa, ziemia, wieńce żywe…). Wszystkie inne odpady (znicze, plastik, szkło, metale) prosimy wrzucać do kontenerów mniejszych. Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie naszej inicjatywy!
•    W związku z planami uruchomienia ogrzewania w kościele parafialnym, w zakres którego wchodzi także ocieplenie stropu kościoła i uszczelnienie okien, zgodnie z sugestiami Rady Duszpasterskiej - kolekta w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Ofiary z tym związane można także składać w skarbonce umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Mile widziane będą także wszelkie inne formy wsparcia. Gorąco prosimy, Was Drodzy Parafianie i Goście, o zrozumienie i poparcie – także modlitewne - tej wspólnej i niezbędnej inicjatywy - w miarę Waszych możliwości!
•    Na Mszach św. ku czci Maryi Królowej Pokoju 25 maja i 25 czerwca br. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia!.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403167
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2937
5806
37393
14313701
212982
249293
14403167

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 13:50:33