V Niedziela Wielkanocna 2014

Niedziela V Wielkanocna (18 maja 2014):

•    O godz. 10.15 - Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
•    Dziękujemy Dzieciom Pierwszokomunijnym, Rodzicom i Katechetom za przygotowanie, udział i zaangażowanie w Białym Tygodniu. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na rzecz Misji Św. „Bóg zapłać” za ofiary złożone przez Rodziców. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
•     „Bóg zapłać” za kolektę specjalną z ostatniej niedzieli na remont ogrzewania. Zebraliśmy 13 500 zł. Dziś kolekta na potrzeby Parafii. Dziękujemy!
•    94. Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i  „Małego Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (19 maja 2014):
•    O godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, świadków i rodziców.

Wtorek – dzień powszedni (20 maja 2014):
•    O godz. 18.00 Ksiądz Biskup Rudolf Pierskała, w zastępstwie chorego Ks. Bpa Opolskiego Andrzeja Czai, w naszym kościele Parafialnym udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, parafii Dolna, Dziewkowice i Szymiszów. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Czwartek – Dzień powszedni (22 maja 2014):
•     O godz. 11.00 Msza św. w intencji strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz emerytów i rencistów pożarnictwa.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.

Piątek – Dzień powszedni (23 maja 2014):
•    O godz. 19.00 kolejne Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Suchej. Zgłoszenia wyjazdu u ks. Janusza. Będzie przygotowany autokar.

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi panny, Wspomożycielki Wiernych (24 maja 2014):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

Niedziela VI Wielkanocna (25 maja 2014):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 13.30 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Nowej Wsi. Po Nabożeństwie Msza św. w intencji Mieszkańców.
•    O godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na Podborzanach.
•    O godz. 17.00 Nabożeństwo Majowe (z udziałem Zespołu „Viva La Musica”).
•    Rozpoczynamy w naszej Parafii Tydzień poświęcony bł. Edmundowi Bojanowskiemu, założycielowi Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Serca Maryi. Jego Postać i duchowość na wszystkich Mszach św. przybliży nam S. M. Gizela.
•    O godz. 19.30 w jemielnickim amfiteatrze spotkanie poświęcone Kanonizowanemu Janowi Pawłowi II (montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Koła teatralnego Państwowego Gimnazjum w Jemielnicy, premiera filmu „Droga ku świętości”, procesja do kościoła i krótkie nabożeństwo majowe).
•    W niedzielę, 1 czerwca br. gościć będziemy w naszej parafii dziennikarzy Katolickiego Radia DOXA z Opola. Słowo Boże wygłosi ks. dyrektor Krzysztof Faber. Radio transmitować będzie Mszę św. o godz. 11.30.
•    Kolejne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian - 7 czerwca br. od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    W niedzielę 1 czerwca 2014 r. na Górze Świętej Anny odbędzie się Pielgrzymce Mniejszości Narodowych i Etnicznych.
•    Rozpoczynamy renowację bocznego ołtarza św. Antoniego. Powrócił z renowacji obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Dziękujemy dobroczyńcom za wsparcie tego przesięwzięcia.
•    W związku z wysokimi kosztami wywozu śmieci z cmentarza parafialnego od 1 maja br. podejmiemy próbę segregacji odpadów. Duże kontenery (specjalnie oznaczone) będą przeznaczone na odpady zielone (kwiaty, trawa, ziemia, wieńce żywe…). Wszystkie inne odpady (znicze, plastik, szkło, metale) prosimy wrzucać do kontenerów mniejszych. Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie naszej inicjatywy!
•    W związku z planami uruchomienia ogrzewania w kościele parafialnym, w zakres którego wchodzi także ocieplenie stropu kościoła i uszczelnienie okien, zgodnie z sugestiami Rady Duszpasterskiej - kolekta w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Ofiary z tym związane można także składać w skarbonce umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Mile widziane będą także wszelkie inne formy wsparcia. Gorąco prosimy, Was Drodzy Parafianie i Goście, o zrozumienie i poparcie – także modlitewne - tej wspólnej i niezbędnej inicjatywy - w miarę Waszych możliwości!
•    Na Mszach św. ku czci Maryi Królowej Pokoju 25 maja i 25 czerwca br. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia!.

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 13:50:33