Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2014

Ogłoszenia duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (8 czerwca 2014):

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (8 czerwca 2014):
•    Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody Okresu Wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.
•    Wraz ze zstąpieniem Ducha Świętego Apostołowie zostali napełnieni mocą z góry tak, by mogli stać się głosicielami Ewangelii. A wszyscy, którzy dzięki ich nauczaniu przyłączają się do wspólnoty wierzących, stają się częścią nowego ludu wybranego. Dlatego też dzisiejsza uroczystość to także dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących, dla których czas, w którym żyją, jest czasem budowania relacji miłości z Bogiem i ludźmi. Pamiętajmy zatem w naszej modlitwie o tych, z którymi tę wspólnotę parafialną, diecezjalną, ale też uniwersalną tworzymy.
•    Kolekta specjalna na modernizację ogrzewania w kościele parafialnym. Przed kościołem zbiórka na rzecz ofiar powodzi na Bałkanach. Dziękujemy za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne oraz za ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
•    Dziękujemy za troskę o osoby starsze i chore oraz za wczorajszą możliwość odwiedzenia Ich z Komunią Świętą.
•    Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych Ósemka zaprasza na „Piknik Rodzinny z Ósemką” na boisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Krakowskiej 38 w godzinach 14.30-18.30.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”  

Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (9 czerwca 2014):
•    W Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła.
•    Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników serdecznie zaprasza wszystkich rolników, ogrodników i działkowiczów wraz z rodzinami na spotkania modlitewne w ramach Dnia Modlitw o Dobre Urodzaje - 9 czerwca 2014 r. o godz. 10.00 do Kamienia Śląskiego. Spotkaniu będzie przewodniczył ks. abp Alfons Nossol.
•    O godz. 16.30 Spotkanie parafialnej Caritas na plebanii.

Wtorek – Wspomnienie św. Bogumiła, biskupa (10 czerwca 2014):
•    Bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński; był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron.

Środa – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła (11 czerwca 2014):
•    Św. Barnaba Apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej.
•    Urodziny księży: Bartłomieja i Janusza. Msza św. w Ich intencji o godz. 18.00.
•    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zapraszają na VII Międzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar Św. Jacka. Impreza trwać będzie do 12 czerwca br. na stadionie sportowym w Strzelcach Opolskich  przy ul. Strzelców Bytomskich. Rozpoczęcie o godz. 8.45. Szczegóły na plakacie.
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa II gimnazjalna).

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (12 czerwca 2014):
•    Po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.
•    Tradycyjna Pielgrzymka chorych i osób niepełnosprawnych na Górę Świętej Anny. Rozpocznie się ona o godz. 9.30 modlitwą różańcową, a godz. 10.00 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja. W godzinach popołudniowych przewidziana jest jeszcze wspólna Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym oraz nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem lurdzkim. W krużgankach bazyliki podczas całej pielgrzymki będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.

Piątek – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (13 czerwca 2014):
•    Św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła.

Sobota – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika (14 czerwca 2014):
•    Bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

Niedziela – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (15 czerwca 2014):
•    Kończy się czas przyjęcia Komunii wielkanocnej.
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
•    Wyjazd do Częstochowy na Mszę św. dziękczynną za dar Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego (godz. 11.00). Wyjazd autokaru o godz. 8.00. Koszt około 25 zł. Zapisy u S. M. Gizeli.
•    Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (19 czerwca br.). Prosimy tradycyjnie o przygotowanie czterech ołtarzy: na Rynku, przy skrzyżowaniu ulic Jordanowskiej i Piłsudskiego; przy kościele Bożego Ciała oraz na placu kościelnym. Zapraszamy dzieci do aktywnego udziału w procesji (dziewczynki z klas 0-3 do sypania kwiatów, chłopców do sztandarków). Udekorujmy także nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
•    19 czerwca w Opolu Koncert Uwielbienia. Parafia nasza organizuje wyjazd autokarowy. Zapisy u ks. Janusza. Wyjazd autobusu o godz. 18.30.  
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia!.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403654
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3424
5806
37880
14313701
213469
249293
14403654

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 15:33:46