Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2014

Ogłoszenia duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (15 czerwca 2014)

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (15 czerwca 2014):
•    Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.
•    Kończy się czas przyjęcia Komunii wielkanocnej.
•    „Bóg zapłać” za kolektę specjalną z ostatniej niedzieli na modernizację ogrzewania w kościele parafialnym. Zebraliśmy 12 100 ZŁ. Dziękujemy za zbiórkę na rzecz ofiar powodzi na Bałkanach, która wyniosła 850 zł. Dziś kolekta na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
•    W tym tygodniu Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie czterech ołtarzy: na Rynku, przy skrzyżowaniu ulic Jordanowskiej i Piłsudskiego; przy kościele Bożego Ciała oraz na placu kościelnym. Zapraszamy dzieci do aktywnego udziału w procesji (dziewczynki z klas 0-3 do sypania kwiatów, chłopców do sztandarków). Udekorujmy także nasze domy.
•    Zapraszamy w poniedziałek i wtorek chętnych mężczyzn do pomocy w sprzątaniu poddasza kościoła. Prace będą trwały przez cały dzień. W celu właściwej koordynacji robót, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia swojego ewentualnego udziału u ks. Bartka.    
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i  „Małego Gościa Niedzielnego” [wszystko o Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, plakaty drużyn, terminarz rozgrywek...].

Wtorek – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika(17 czerwca 2014):
•    Św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (19 czerwca 2014):
•    Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.
•    Kolejne urodziny ks. proboszcza Wolfganga Jośko i 54. Rocznica Święceń Kapłańskich ks. Joachima Dembonczyka. Msze św. w Ich intencji o godz. 9.00.
•    Msze św. w naszym kościele o godz.: 6.45; 7.45; 9.00; 11.30 i 18.00. Msza św. w szpitalu o godz. 7.00, w DPS o godz. 7.45 i w Księżym Lesie o godz. 17.00. O godz. 16.00 Msza św. odpustowa w kościele Bożego Ciała.
•    Procesja Eucharystyczna (po Mszy św. o godz. 9.00) do 4 ołtarzy ulicami: Kołłątaja, Rynek, Pl. Żeromskiego. Ks. Wajdy, Jordanowską, Powstańców Śląskich, Dąbrowskiego i powrót ul. Kołłątaja do kościoła.
•    Zapraszamy dzieci do aktywnego udziału w procesji (dziewczynki z klas 0-3 do sypania kwiatów, chłopców do sztandarków). Spotkanie przed procesją przy Domu katechetycznym o godz. 8.30.
•    O godz. 19.30 na Placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu rozpocznie się Koncert Uwielbienia. Biskup Opolski Andrzej Czaja wraz z organizatorami koncertu zaprasza wszystkich diecezjan do wspólnego uwielbiania Pana Jezusa oraz do żarliwej modlitwy za dzieci i młodzież. Niech nie zabraknie całych rodzin a także tych, którzy w naszej parafii prowadzą modlitwę w intencji młodego pokolenia. Więcej informacji na ulotkach, które zamieszczone są w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Wyjazd autokaru dla chętnych naszych parafian o godz. 18.30. Zapisy u ks. Janusza.

Piątek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (20 czerwca 2014):
•    Św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach.
•    27. Rocznica Święceń Kapłańskich ks. proboszcza Rudolfa Nieszwieca. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
•    34. Rocznica Śmierci, pochodzącego z naszej parafii i spoczywającego na naszym cmentarzu parafialnym, proboszcza Opolskiej Katedry (1962-1980) – ks. prałata Antoniego Jokiela. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej (21 czerwca 2014):
•    Parafialna Caritas zaprasza w godzinach 10.00-14.00. Jednocześnie informuje, że punkt w Domu Katechetycznym będzie czynny jedynie w I i III sobotę każdego miesiąca w godzinach 10.00-14.00. W godzinach tych będą przyjmowane i wydawanie rzeczy. Prosimy wszystkich, którzy mogą - o przynoszenie rzeczy (głównie odzieży, obuwia), by wspomóc potrzebujących.
•    Spotkanie modlitewne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w Prudniku-Lesie. Początek o godz. 15.00. W programie także: nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przerwa na zawiązanie wspólnoty i rozmowy oraz Msza święta.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

Niedziela XII Zwykła (22 czerwca 2014):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    27 czerwca odbędzie się dekanalna pielgrzymka młodzieży na Górę św. Anny - "Od Wawrzyńca do Anny". Wyjście o godz. 17.00. Prosimy o zapisywanie się u ks. Krzysztofa i ks. Janusza.
•    28-29 czerwca br. Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców na Górę Św. Anny.
•    28 czerwca br. „Biała Sobota” organizowana przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego. W jej ramach bezpłatne konsultacje lekarskie na terenie Szpitala Powiatowego. Na boisku szkolnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Krakowskiej marsz z kijami dla entuzjastów nornic walking, plac zabaw, warsztaty zdrowej żywności i zabawy z animatorem dla dzieci oraz pożywna grochówka dla wszystkich. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
•    Na bezpłatne badanie słuchu wraz z profesjonalnymi poradami protetyka słuchu w ramach „Białego Tygodnia”, w dniach 16-30 czerwca br., zaprasza oddział Firmy GEERS w Strzelcach Opolskich przy ul. Dąbrowskiego 12. Szczegóły na plakacie.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13676186
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6709
6249
53189
13576656
34656
194510
13676186

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 21:07:41