XIII Niedziela Zwykła 2014

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XIII ZWYKŁA.
UROCZYSTOŚĆ ŚWIETYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 czerwca 2014)

NIEDZIELA XIII ZWYKŁA. UROCZYSTOŚC ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 czerwca 2014):
•    Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•     „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby Parafii. Dziś kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Dziękujemy za złożone ofiary.
•    „Bóg zapłać” za udział w procesjach eucharystycznych Oktawy Bożego Ciała.
•    Dziękujemy księżom Krzysztofowi i Januszowi, naszej Młodzieży oraz wszystkim Uczestnikom za udział w pielgrzymce na Górę św. Anny, która zakończyła tegoroczny cykl Dekanalnych  Spotkań Młodzieży.
•    Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców na Górę św. Anny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.

Poniedziałek – Dzień powszedni (30 czerwca 2014):
•    O godz. 18.00 Msza św. urodzinowa w intencji ks. Krzysztofa Kozimora. Ks. Krzysztofowi składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, wielu sił podczas każdego dnia kapłańskiej pracy, wielu Łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny, światła Ducha Świętego oraz jak najwięcej radości i uśmiechu na co dzień.

Środa – Dzień powszedni (2 lipca 2014):
•    Początek, organizowanych przy współudziale Gminy Strzelce Opolskie, letnich warsztatów z programem profilaktycznym „ZDROWO NA SPORTOWO”. Potrwają do 30 lipca br.

Czwartek – Święto Św. Tomasza, Apostoła (3 lipca 2014):
•    Święto świętego Tomasza, Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje.
•    Pierwszy Czwartek Miesiąca.
•    O godz. 7.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w czerwcu br.

Piątek – Dzień Powszedni (4 lipca 2014):
•    Pierwszy Piątek Miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota – Dzień powszedni (5 lipca 2014):
•    Pierwsza Sobota Miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. w intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Parafialna Caritas zaprasza do swego punktu w Domu Katechetycznym w godz. 10.00-14.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

NIEDZIELA XIV ZWYKŁA (6 lipca 2014):
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje.
•    O godz. 15. 00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała Zebranie Modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Pielgrzymka Dzieci na Górę św. Anny. Mszę św. w intencji dzieci odprawi ks. bp A. Czaja.
•   Zbliża się nasz Odpust Parafialny (10 sierpnia br.). Tradycyjnie planujemy zorganizowanie Festynu w ogrodzie parafialnym. Jego celem ma być przede wszystkim integracja społeczności parafialnej i lokalnej, a także materialne wsparcie termomodernizacji naszego parafialnego kościoła (sprzedaż cegiełek). Termomodernizacja kościoła to nie tylko instalacja ogrzewania, ale także ocieplenie stropu kościoła i wymiana okien - w celu lepszego osiągnięcia efektu cieplnego. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 470 tysięcy złotych. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w Kancelarii w godzinach jej otwarcia. Główną atrakcją festyny będzie występ Zbigniewa Wodeckiego.
•     W Kancelarii Parafialnej można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy (18-23 sierpnia 2014 r.). Koszt 25 zł. + 30 zł. (opłata bagażowa przy zdaniu bagażu). Zachęcamy do udziału.
•    W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na wrześniowe Pielgrzymki Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich. Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów odbędzie się w Opolu w niedzielę 7 września, Złotych zaś – 14 września.
•    Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach zaprasza dzieci i młodzież w wieku 9-17 lat na Warsztaty z Teatru Cienia (potrwają do końca października br.). Szczegóły na plakacie.
•    Uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej odbędą się w sobotę i niedzielę 16-17 sierpnia br. w Kamieniu Śląskim.
•    Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia 2014 r. (wtorek i środa).
•  Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń! Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675900
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6423
6249
52903
13576656
34370
194510
13675900

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:19:38