XIV Niedziela Zwykła (6.07.2014)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XIV ZWYKŁA (6 lipca 2014)

NIEDZIELA XIV ZWYKŁA (6 lipca 2014):
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała Zebranie Modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje. Dziękujemy za złożone ofiary.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin z Komunia Świętą naszych starszych i chorych Parafian. „Bóg zapłać” za troskę o Nich.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
•    Święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
•    Pielgrzymka Dzieci na Górę św. Anny.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.

Wtorek – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera (8 lipca 2014):
•    Św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania; wyróżniał się szczególnym umiłowaniem modlitwy, a ponadto był wspaniałym kaznodzieją i spowiednikiem.

Piątek – Święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy (11 lipca 2014):
•    Św. Benedykt (480-547), opat, patron Europy. Jest uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangelizacji ludów germańskich.
•    Dzień imienin emerytowanego papieża Benedykta XVI.

Sobota – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika (12 lipca 2014):
•    Św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

NIEDZIELA XV ZWYKŁA (13 lipca 2014):
•    Kolekta specjalna na termomodernizację naszego kościoła parafialnego.
•    Zbliża się nasz Odpust Parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie Festynu w ogrodzie parafialnym. Jego celem ma być przede wszystkim integracja społeczności parafialnej i lokalnej, a także materialne wsparcie termomodernizacji naszego parafialnego kościoła (sprzedaż cegiełek). Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Główną atrakcją festyny będzie występ Zbigniewa Wodeckiego.
•     W Kancelarii Parafialnej można się już zapisywać na pieszą pielgrzymkę Częstochowy (18-23 sierpnia 2014 r.). Koszt 25 zł. + 30 zł. (opłata bagażowa przy zdaniu bagażu). Zachęcamy do udziału.
•    W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na wrześniowe Pielgrzymki Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich. Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów odbędzie się w Opolu w niedzielę 7 września, Złotych zaś – 14 września.
•     Święto Młodzieży na Górze św. Anny w dniach 21-26 lipca br. Szczegółowy program spotkania pod linkiem http://swietomlodziezy.com/program-swieta-mlodziezy/  
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Wszystkim przebywającym na urlopach i wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń! Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675978
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6501
6249
52981
13576656
34448
194510
13675978

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:34:50