Opus Dei w Polsce: jak nie zwariować w czasie kwarantanny?

Bądź optymistą, zaplanuj dzień, odkurz swoje hobby, wspieraj innych i módl się spokojnie - proponuje w dziesięciu prostych punktach wikariat regionalny Prałatury Świętego Krzyża i Opus Dei w Polsce. Prałatura opracowała prosty poradnik „Jak nie zwariować w czasie kwarantanny?”.
"Niepewność i bezczynność w czasie tych dni może doprowadzić nas do zniechęcenia, nudy, niepokoju lub strachu... Podczas hiszpańskiej wojny domowej sugestie św. Josemarii [Escrivy de Balaguera, założyciela Opus Dei - przyp. KAI], pomogły jego bliskim radzić sobie w podobnej sytuacji" - zachęca inicjatywa.
Oprócz tej inicjatywy, Opus Dei organizuje też "Kwarantannowy GPS", czyli zestaw rozważań w formie podcastów do wysłuchania online w serwisach Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts czy na profilu FootstepsPodcast na Facebooku.

[Internetowy Dziennik Katolicki 18 III 2020, 19 III 2020]

Poradnik przetrwania w czasie kwarantanny według Opus Dei

1. BĄDŹ OPTYMISTĄ. Bóg z jakiegoś powodu na to pozwala. Dlatego staraj się znosić to ze spojrzeniem nadprzyrodzonym, dobrym humorem i nadzieją.
2. ZAPLANUJ DZIEŃ. Zrób sobie plan dnia, aby dobrze wykorzystać czas. Nie zmarnuj tych kilku dni, które mogą być bardzo ubogacające.
3. NIE MARNUJ CZASU. Uwaga na "zabójców czasu": smartfon, tablet, social media...
4. NAUCZ SIĘ CZEGOŚ. To może być wspaniały dzień: język obcy, przepis lub kurs online, na który czekasz od dłuższego czasu.
5. ODKURZ SWOJE HOBBY. Skorzystaj z okazji, aby posłuchać muzyki, poczytać książki, napisać coś lub namalować.
6. MÓDL SIĘ SPOKOJNIE. Chwile pozornej bezczynności mogą być bardzo pożyteczne duchowo, jeśli dobrze je wykorzystamy. Bóg nigdy nie zostawia nas samych!
7. ROZMAWIAJ. Z bliskimi lub - dzięki telefonowi lub wideokonferencji - z tymi, którzy mieszkają daleko.
8. WSPIERAJ INNYCH. Strach i nuda to wielkie pokusy. Spójrz na potrzeby innych osób, bardziej wrażliwych niż ty.
9. ZACHOWAJ SPOKÓJ. Staraj się nie skupiać na negatywnych rzeczach i dziękować za każde dobro wokół ciebie.
10. PROS O PRZEBACZENIE. Bycie razem w czasie kwarantanny bywa trudne. Ucinaj nieporozumienia prostym "przepraszam".

[http://nowy.ekai.pl/media/szuflada/poradnik_przetrwania_w_czasie_kwarantanny_wedug_Opus_Dei.htm, 19 III 2020]

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 13:04:56