Opus Dei w Polsce: jak nie zwariować w czasie kwarantanny?

Bądź optymistą, zaplanuj dzień, odkurz swoje hobby, wspieraj innych i módl się spokojnie - proponuje w dziesięciu prostych punktach wikariat regionalny Prałatury Świętego Krzyża i Opus Dei w Polsce. Prałatura opracowała prosty poradnik „Jak nie zwariować w czasie kwarantanny?”.
"Niepewność i bezczynność w czasie tych dni może doprowadzić nas do zniechęcenia, nudy, niepokoju lub strachu... Podczas hiszpańskiej wojny domowej sugestie św. Josemarii [Escrivy de Balaguera, założyciela Opus Dei - przyp. KAI], pomogły jego bliskim radzić sobie w podobnej sytuacji" - zachęca inicjatywa.
Oprócz tej inicjatywy, Opus Dei organizuje też "Kwarantannowy GPS", czyli zestaw rozważań w formie podcastów do wysłuchania online w serwisach Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts czy na profilu FootstepsPodcast na Facebooku.

[Internetowy Dziennik Katolicki 18 III 2020, 19 III 2020]

Poradnik przetrwania w czasie kwarantanny według Opus Dei

1. BĄDŹ OPTYMISTĄ. Bóg z jakiegoś powodu na to pozwala. Dlatego staraj się znosić to ze spojrzeniem nadprzyrodzonym, dobrym humorem i nadzieją.
2. ZAPLANUJ DZIEŃ. Zrób sobie plan dnia, aby dobrze wykorzystać czas. Nie zmarnuj tych kilku dni, które mogą być bardzo ubogacające.
3. NIE MARNUJ CZASU. Uwaga na "zabójców czasu": smartfon, tablet, social media...
4. NAUCZ SIĘ CZEGOŚ. To może być wspaniały dzień: język obcy, przepis lub kurs online, na który czekasz od dłuższego czasu.
5. ODKURZ SWOJE HOBBY. Skorzystaj z okazji, aby posłuchać muzyki, poczytać książki, napisać coś lub namalować.
6. MÓDL SIĘ SPOKOJNIE. Chwile pozornej bezczynności mogą być bardzo pożyteczne duchowo, jeśli dobrze je wykorzystamy. Bóg nigdy nie zostawia nas samych!
7. ROZMAWIAJ. Z bliskimi lub - dzięki telefonowi lub wideokonferencji - z tymi, którzy mieszkają daleko.
8. WSPIERAJ INNYCH. Strach i nuda to wielkie pokusy. Spójrz na potrzeby innych osób, bardziej wrażliwych niż ty.
9. ZACHOWAJ SPOKÓJ. Staraj się nie skupiać na negatywnych rzeczach i dziękować za każde dobro wokół ciebie.
10. PROS O PRZEBACZENIE. Bycie razem w czasie kwarantanny bywa trudne. Ucinaj nieporozumienia prostym "przepraszam".

[http://nowy.ekai.pl/media/szuflada/poradnik_przetrwania_w_czasie_kwarantanny_wedug_Opus_Dei.htm, 19 III 2020]

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

19405424
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4024
4545
38596
19306858
197920
179828
19405424

Twoje IP: 44.201.97.26
Czas: 2022-09-25 16:56:56