Watykan: obraduje Komisja Studyjna ds. Diakonatu Kobiet

Pod przewodnictwem sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, abp. Luisa Francisco Ladarii Ferrera SJ obraduje dziś i jutro Komisja Studyjna ds. Diakonatu Kobiet ustanowiona przez Ojca Świętego 2 sierpnia br.
Jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej członkowie Komisji obradują każdego dnia w siedzibie Kongregacji Nauki Wiary podczas dwóch sesji porannej i wieczornej, a celem ich prac jest obiektywne studium na temat sytuacji w początkach Kościoła.
Obok abp Luisa Francisco Ladarii Ferrera w skład tej komisji 6 kobiet oraz 6 mężczyzn. Są to Hiszpanka, siostra Nuria Calduch-Benages, M.H.S.F.N., członkini Papieskiej Komisji Biblijnej; Włoszka, profesor Francesca Cocchini, wykładająca na uniwersytecie „La Sapienza” oraz Instytucie Patrystycznym „Augustinianum” w Rzymie; Włoch, ks. prał. Piero Coda, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Amerykanin, o. Robert Dodaro, OSA, rektor Instytutu Patrystycznego „Augustinianum” w Rzymie; Hiszpan, ks. Santiago Madrigal Terrazas, SJ, wykładowca eklezjologii na Papieskim Uniwersytecie „Comillas” w Madrycie; Włoszka, siostra Mary Melone, SFA, rektor Papieskiego Uniwersytetu „Antonianum” w Rzymie; Niemiec, ks. prof. Karl-Heinz Menke, emerytowany profesor teologii dogmatycznej na uniwersytecie w Bonn i członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Ks. Aimable Musoni, SDB, wykładowca eklezjologii na papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie; Francuz, ks. Bernard Pottier, SJ, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Austriaczka, prof. Marianne Schlosser, wykładowca teologii duchowości na Uniwersytecie Wiedeńskim i członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Włoszka, prof. Michelina Tenace, wykładająca teologię fundamentalną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie; Amerykanka, prof. Phyllis Zagano, wykładowca na „Hofstra University”, Hempstead, New York.
st (KAI) / Watykan

[Internetowy Dziennik Katolicki 25.11.2016, 28.11.2016]