Chrześcijanie coraz bardziej prześladowani w Europie

W ostatnim czasie na całym śprzeladwiecie, nie wyłączając kontynentu europejskiego, zauważa się często podważanie wolności religijnej – powiedział w Mediolanie watykański sekretarz ds. stosunków z państwami ks. abp Paul Gallagher. Ksiądz arcybiskup Paul Gallagher zaznaczył, że towarzyszy temu deprecjonowanie tej fundamentalnej wolności, przy czym w wielu przypadkach dochodzi wprost do otwartego prześladowania, którego pierwszymi, choć nie jedynymi ofiarami, coraz częściej stają się chrześcijanie. Przemawiając na konferencji poświęconej obronie prawa do wolności religijnej, zwrócił uwagę, że także w państwach o długiej tradycji demokratycznej patrzy się na sprawy religijne podejrzliwie. – Niestety także w Europie zauważa się alarmujący wzrost form nietolerancji i dyskryminacji chrześcijan. Zajmujące się tymi sprawami Obserwatorium ds. nietolerancji i dyskryminacji chrześcijan w Europie podaje, że tylko w latach 2014-2015 zgłoszono mu ok. 1700 takich przypadków na Starym Kontynencie– mówił watykański „minister spraw zagranicznych”. Przypomniał także, że już w 2015 r. Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję pod znamiennym tytułem: „Zwalczanie nietolerancji i dyskryminacji chrześcijan w Europie”. Wzywa się w niej państwa członkowskie do zabezpieczenia każdemu prawa do wolności religijnej. Ksiądz arcybiskup Gallagher zauważył, że w dzisiejszym kontekście wydaje się czymś niespójnym wzywanie z jednej strony do wolności dla wszystkich, podczas gdy z drugiej strony w imię tej samej wolności odmawia się jej niektórym grupom, zwłaszcza religijnym. Obowiązkiem instytucji państwowych winno być zwalczanie jakichkolwiek form nietolerancji religijnej i jednocześnie wspieranie wszelkimi możliwymi środkami obrony wolności religijnej.

[http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/179231,chrzescijanie-coraz-bardziej-przesladowani-w-europie.html, 1.04.2017]

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9942409
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
600
5796
33214
9872258
115535
164267
9942409

Twoje IP: 54.198.77.35
Czas: 2018-07-22 04:49:11