Kard. Farell: po raz pierwszy Stolica Apostolska opublikowała dokument o sporcie

Na wyjątkowy charakter opublikowanego dzisiaj przez Stolicę Apostolską dokumentu „Dać z siebie to, co najlepsze” wskazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej kard. Kevin Farrell.
Prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia podkreślił, że dokument ten nie usiłuje odpowiedzieć na wszystkie pytania i wyzwania, jakie stawia dziś świat sportu, ale zamierza opisać relacje między sportem a doświadczeniem wiary i przedstawia chrześcijańską wizję sportu. Zaznaczył, że dołączone jest do niego specjalne przesłanie Ojca Świętego.
Kard. Farell podkreślił że chociaż istnieją różne przemówienia i orędzia poszczególnych papieży skierowane do przedstawicieli świata sportu, a Stolica Apostolska zorganizowała wiele sympozjów na ten temat, to nie było dotychczas dokumentu, który gromadziłby przemyślenia i postulaty Kościoła katolickiego odnoszące się do praktykowania sportu, zarówno amatorsko jak i zawodowo.
Prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia zauważył, że wyrażenie „dać z siebie to, co najlepsze”, które stanowi tytuł dokumentu było przy różnych okazjach stosowane przez Papieża Franciszka. Stosuje się ono zarówno do sportu jak i do wiary. Z jednej strony, przypomina o wysiłku, poświęceniu, które sportowiec musi podjąć jako stałe w swoim życiu, aby odnieść zwycięstwo lub po prostu osiągnąć cel. Ale także w dziedzinie naszej wiary jesteśmy powołani, aby dać z siebie to co najlepsze, by osiągnąć świętość, która, jak podkreślił Franciszek w adhortacji „Gaudete et exsultate” jest powszechnym powołaniem, skierowanym do wszystkich, także do sportowców.
st (KAI) / Watykan

[Internetowy Dziennik Katolicki 1.06.2018, 2.06.2018]

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12028406
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1849
6484
26517
11968490
95911
143313
12028406

Twoje IP: 18.206.48.142
Czas: 2019-09-21 09:24:01