„Gość Niedzielny” wstrzymuje kolportaż parafialny

"Gość Niedzielny" od przyszłej niedzieli (22 marca) nie będzie kolportowany w kościołach - informuje wydawca tygodnika, Instytut Gość Media. To efekt szerzącej się pandemii koronawirusa i zachęty metropolity katowickiego, by niedzielną liturgię przeżywać w swoich domach.
Regularni czytelnicy 'Gościa Niedzielnego' zostali w miniony weekend bez gazety. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego wielu wiernych uczestniczyło w transmisjach Mszy św. w swoich domach. I w związku z tym nie zakupiło aktualnego numeru 'Gościa', który dostępny był w parafiach. - Ale nie wszystko jeszcze jest stracone - powiedziała diecezjalnemu Radiu eM Wiesława Dąbrowska-Macura, zastępca redaktora naczelnego gazety. - Okazuje się, że "Gościa Niedzielnego" można jeszcze dostać idąc na modlitwę do swojej parafii. Nr 11/2020 naszego tygodnika w pełnym nakładzie trafił do kościołów, ale dużo mniej osób mogło go zakupić - tłumaczy Dąbrowska-Macura. - My jednak poprosiliśmy księży proboszczów, by "Gościa Niedzielnego" wyłożyli na stałe do sprzedaży, bo przecież kościoły zamknięte nie są. Ludzie przychodzą na modlitwę i mogą wtedy zaopatrzyć się w tygodnik - mówi.
Jak przyznaje redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego", ks. Adam Pawlaszczyk, teraz, w kolejny weekend, trzeba szukać nowych form dotarcia do odbiorcy. - Planujemy kilka akcji zatytułowanych np. < >, będziemy się starali przede wszystkim zaistnieć w Internecie z pełną zawartością gazety po to, żeby ją można było z pliku w formacie PDF starszym osobom wydrukować - zapewnia.
Bieżące wydanie „Gościa” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy, czyli w kioskach, salonikach prasowych, czy na stacjach benzynowych. Od najbliższego czwartku najnowsze e-wydanie "Gość Niedzielny" będzie udostępnione czytelnikom całkowicie za darmo. Każdy będzie mógł po założeniu konta i zalogowaniu przeczytać to wydanie on-line lub pobrać je na aplikację "Gościa Niedzielnego". To wydanie – będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie sklep.gosc.pl. Cena wydania PDF to 3 zł. Jak informuje wydawca - nadal istnieje możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej.

[Internetowy Dziennik Katolicki 18 III 2020, 19 III 2020]

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14398173
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3749
8381
32399
14313701
207988
249293
14398173

Twoje IP: 3.235.137.159
Czas: 2020-09-25 15:54:09