Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25 LUTEGO 2024)

• Niedziela Ad Gentes. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
• O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (ks. Łukasz). Za udział w Gorzkich Żalach w ja-kimkolwiek kościele lub kaplicy na terenie w Polski można uzyskać odpust zupełny raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobro-dziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opol-skie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny.
• Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za udział w spotkaniu w piątek (23 II br.) w domu katechetycznym. Za przygotowanie spotkania dziękujemy paniom katechetkom Edycie BEM i Julii DZIÓB, młodzieży CKZiU oraz wszystkim pomagającym.
• Firmie FHU Dux p. Andrzeja Ciemięgi ze Strzelec Opolskich dziękujemy za obszycie chodnika do kościoła parafialnego
• Przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 LUTEGO 2024)

• W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na Rok Pański 2025 i wypominki do nabożeństwa Dro-gi Krzyżowej. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 LUTEGO 2024)
ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (28 LUTEGO 2024)

• Od godz. 16.00 w domu katechetycznym możliwość odbioru strojów komunijnych (16.00-17.30 – dziewczynki; 17.30-18.30 – chłopcy) [stroje uszyła firma: MK Maryla - producent odzieży liturgicznej, ul. Powstańców Śląskich 2, 44-341 Gołkowice, tel. +48 32 307 22 21, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.].

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (29 LUTEGO 2024)

• W okresie Wielkiego Postu nie ma Mszy św. szkolnej. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nau-czycieli w każdy czwartek na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 (nie będzie różańca za młode pokolenie).

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – CAŁODZIENNA ADORACJA (1 MARCA)

• W kościele parafialnym Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 7.30 a zakoń-czenie przed drogą krzyżową o godz. 17.00. Plan adoracji w informatorze, w gablotce i na stronie internetowej. Nie będzie adoracji w kościele Bożego Ciała.
• O godz. 17.15 Droga Krzyżowa z wypominkami. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można (w ciągu Roku Liturgicznego) uzyskać odpust zupełny. W indywidualnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji, a we wspólnotowym wystarczy, że przechodzi prowadzący lub ministrant z krzyżem. W piątki Wielkiego Postu po przyjęciu Komunii św. za pobożne odmówienie modlitwy Oto ja dobry i najsłodszy Jezu (DN 26.5) przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny, a w inne dni odpust cząstkowy.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (2 MARCA 2024)

• Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian.
• O godz. 14.30 nabożeństwo I soboty miesiąca w kościele Bożego Ciała.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
• O godz. 16.30 w domu katechetycznym próba chóru. Zapraszamy chętnych.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej.
• O godz. 19.00 nauka przedchrzcielna w domu katechetycznym.
• Wyjazd do kina Helios w Opolu na film The Chosen (Wybrańcy). Szczegóły na plakacie.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (3 MARCA 2024)

• O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
• Kolekta na seminarium duchowne i instytucje diecezjalne. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES
• O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
• O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
• Nasze rekolekcje wielkopostne odbędą się w bieżącym roku tydzień wcześniej niż zwykle w dniach od 9 III br. (sobota) do 13 III br. (środa). Poprowadzi je ks. Roman HOSZ, założyciel i dyrektor Diecezjalnego Domu Formacyjnego "Pustelnia Eliasza" w Jasionie.
• 22 III br. (piątek) o godz. 20.00 wyruszy IX Nocna Droga Krzyżowa na Górę Św. Anny. Zapisy w kan-celarii parafialnej w godzinach urzędowania.
• Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę (16/17 III br.). Szczegóły na plakacie.
• Foto Studio Hexa – przyjmuje zgłoszenia na zdjęcia z tegorocznej I Komunii św.
• Do wieczności odeszli: Śp. Zofia STROŻEK (l. 76, ul. K. Miarki); Śp. Józef WĘGRZYN (l. 91, ul. Piękna); Śp. Maria SWIERZY (l. 73, ul. Ujazdowska); Śp. Marzena SKÓRA (l. 57, zam. Krośnica; pogrzeb we wtorek (27 II) o godz. 12.00); Śp. Franciszek LASZOTA (l. 72, zam. Szymiszów; pogrzeb w środę (28 II) o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek…

Wszystkim obchodzącym w rozpoczynającym się tygodniu imieniny, urodziny bądź jakieś ważne rocznice życzymy: obfitości łask, błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny.
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy radości, pokoju, opieki, zdrowia i Bożego błogosławieństwa.