Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (31 MARCA 2024)

• O godz. 6.30 uroczysta Msza św. w intencji Parafian i Gości z Procesją Rezurekcyjną. Nie będzie Mszy św. w języku niemieckim.
• O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu, o godz. 7.45 Msza św. w DPS, o godz. 9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
• Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
• O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
• Dziękujemy za przygotowanie i udział w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w Liturgii Triduum Paschalnego oraz Adoracji przy Grobie Pańskim. Dziękujemy za posługę w czasie liturgii oraz za przygotowanie Grobu Pańskiego (pani Grażynie DEMBOŃCZYK i panom Wojciechowi KRAJEWSKIEMU, Maciejowi FLORKOWI i Jerzemu NIESZWIECOWI) i naszej świątyni na Święta. Dziękujemy Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za przeprowadzenie kwesty. Dziękujemy p. Ignacemu SOŁTYSKOWI za pomoc w strojeniu organów.
• Dziękuję księżom – współpracownikom za ich wzmożony trud duszpasterski, szczególnie za posługę w konfesjonale. Dziękujemy naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny. Dziękujemy za życzenia i modlitwy za kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku oraz życzenia urodzinowe. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi!
• Przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY (1 KWIETNIA 2024)

• II Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim. O godz. 11.30 Msza św. w intencji ministrantów (zapraszamy wszystkich ministrantów-weteranów do przyjścia na służbę!). O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu, o godz. 7.45 Msza św. w DPS, o godz. 9.00 Msza św. w Księżym Lesie. Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY (2 KWIETNIA 2024)

• Początek 4. Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia (19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II). Potrwa do Dnia Świętości Życia (8 IV br.). Temat: „Rodzina Bogiem silna”, zaś przedmiotem rozważań List do rodzin Gratissimam Sane św. Jana Pawła II, którego 40-lecie ogłoszenia przypada w 2024 r.

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY (3 KWIETNIA 2024)

• Spotkanie księży naszego dekanatu w Dolnej (Konwent Wielkanocny). Msza św. w tamtejszym kościele parafialnym o godz. 18.00.

PIERWSZY CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (4 KWIETNIA 2024)

• O godz. 18.00 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.
• O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu lutego i w marcu br.
• O godz. 19.30 w domu Wspólnoty Błogosławieństw adoracja ze św. S. Faustyną KOWALSKĄ.
• Kancelaria Parafialna wznawia swoją pracę w normalnym trybie.

PIERWSZY PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (5 KWIETNIA 2024)

• W piątek w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

PIERWSZA SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY (6 KWIETNIA 2024)

• O godz. 17.oo okazja do Spowiedzi św.
• O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała Nabożeństwo I Soboty Miesiąca.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Śnieżnej.
• O godz. 19.00 katecheza chrzcielna.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (7 KWIETNIA 2024)

• Święto Miłosierdzia Bożego. Początek 80. Tygodnia Miłosierdzia.
• O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
• O godz. 11.30 Msza św. urodzinowa w intencji Księdza Proboszcza.
• O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
• Kolekta na Caritas Diecezji.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
• W niedzielę 14 IV br. możliwość wyjazdu do kina HELIOS w Opolu na kolejne 2 odcinki filmu „THE CHOSEN”. Cena 36 PLN. Kontakt tel. 607 775 898. Szczegóły na plakacie.

• Do wieczności odeszli: Śp. Andrzej STOKAJŁO (l. 75, ul. Sienkiewicza); Śp. Waldemar SKRZYPIEC (l. 60, ul. Osiecka, pogrzeb - wtorek 2 IV), godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy, by Zwycięzca Śmierci napełniał Was Wielkanocną Radością. Niech te Zbawcze wydarzenia, niosące duchowe odrodzenie, napełnią Was Wiarą i Pokojem. Chrystus Zmartwychwstały niech Wam błogosławi.