Regulamin

  • Pielgrzymka jest wydarzeniem ściśle religijnym i ma charakter rekolekcji w drodze. Pielgrzymem jest ten, kto idzie w grupie, nosi znaczek pielgrzymkowy i czynnie uczestniczy w modlitewnym programie grupy.
  • Nie można opuszczać swojej grupy przed zakończeniem etapu, ani pozostawać na miejscu po wyjściu grupy. Wszelkie przejazdy samochodami są możliwe tylko za zgodą Przewodnika lub służby medycznej Pielgrzymki.
  • Pielgrzymka ma charakter poku­tny /sierpień!/, przez cały czas jej trwania obowiązuje absolutny zakaz palenia tytoniu i picia jakichkolwiek napojów alkoholowych. Pamiętać należy również o godziwym, odpo­wiednim stroju /nie sportowo-plażowym/.
  • Noclegi są wyznaczane przez Szefa Kwaterunko­wego i w imię miłości bliźniego należy przestrzegać wyznaczonych rejonów nocowania. Na kwaterach i w namiotach obowiązuje ścisły zakaz wspólnego nocowania mężczyzn i kobiet w jednym pomieszczeniu. Byłoby dobrze, gdyby pielgrzymi mający od lat zapewnione noclegi, zapraszali na nie także tych początkujących.
  • Wszyscy Pielgrzymi tworzą wielką Chrześcijańską Rodzinę - dlatego zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” i troszczymy się o stworzenie klimatu życzliwo­ści, wzajemnej pomocy, wyrozumiałości, rado­ści i pokoju.
  • Dla zachowania porządku i bezpie­czeństwa na drogach, wszyscy Pielgrzymi zobowiązani są do podporządkowania się pole­ceniom Przewodników i Służby porządkowej, trzymając się zwarcie całości grupy po prawej stronie drogi.
  • Niech Pielgrzymi również pamięta­ją o za­chowaniu czystości miejsca na postojach i nocle­gach (nie zapominać swoich rzeczy!), o szacunku dla przyrody i cudzej własności, o wielkiej wdzięczności i życzliwo­ści wobec goszczących nas Gospodarzy.
  • Centrum i zwornikiem każdego dnia Pielgrzymki jest Wspólna Msza święta, w której powinni uczestniczyć wszyscy Pielgrzymi - w tym czasie nie załatwiamy żadnych innych spraw.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12028438
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1881
6484
26549
11968490
95943
143313
12028438

Twoje IP: 18.206.48.142
Czas: 2019-09-21 09:25:20