Domowy Kościół

     Domowy Kościół jest małżeńsko - rodzinnym ruchem świeckich w Kościele. Łączy w sobie charyzmaty Ruchu  Światło - Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END).
      Założycielem DK jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987). W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Duchową kolebką DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.
      Domowy Kościół zwraca szczególną  uwagę na duchowość  małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.
     Domowy Kościół istnieje w naszej parafii od 20 lat. Wspólnotę tworzy obecnie 6 małżeństw spotykających się regularnie raz w miesiącu, kolejno u każdego z małżeństw. Opiekunem naszego kręgu jest ks. Krzysztof Kozimor, który uczestniczy w naszych spotkaniach. Spotkania składają się z trzech części: towarzyskiej, modlitewnej i formacyjnej.
     Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK: rekolekcjach 15-dniowych I,II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych.
www.dk.oaza.pl

Rodziny Szensztackie

Rodzina to miejsce, w którym uczymy się wiary, żyjemy nią, przekazujemy ją innym.
Założyciel Sługa Boży O. Józef Kentenich 1885-1968
Odznaczał się heroiczną wiarą w Opatrzność Bożą i wielką miłością do Maryii, którą czcił pod wezwaniem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Z Jej pomocą i pod Jej opieką pragnął wychować apostołów miłujących Kościół i aktywnie włączających się w ewangelizację świata. W tym celu założył Maryjny Ruch Apostolski z Szensztat, zwany Ruchem Szensztackim. Jest w nim miejsce dla każdego:

- dla duchownych i świeckich,
- dla mężczyzn i kobiet,
- dla młodych i starszych.


Rodziny Szensztackie pomagają Kościołowi w moralno – religijnej odnowie poprzez:
- praktyczną wiarę o Opatrzność Bożą,
- maryjność,
- świętość na co dzień,
- samowychowanie,
- apostolstwo.


Diecezjalne Centrum Ruchu Szensztackiego znajduje się w Winowie k.Opola przy sanktuarium Coenaculum – Wieczernik.

Schola dziecięca

       Dziecięca Schola Parafialna powstała blisko 17 lat temu z inicjatywy ks. Proboszcza Wolfganga Jośko. Założycielką i pierwszą prowadzącą była Joanna Biej, a po trzech latach, prowadzenie przejęła Anna Mika. Obecnie scholą opiekuje się nadal Anna Mika wraz z Ewą Pytko.
      Od początku istnienia działalność  scholii  nastawiona była ona na oprawę liturgii Mszy Świętej Szkolnej oraz niedzielnej Mszy dla dzieci o 10.15. Zespół śpiewem ubarwia także Msze  Roratnie , Pierwszą Komunię Św. oraz wiele innych wydarzeń w  naszym Kościele parafialnym.
        Przez te wszystkie lata działalności scholii zawsze towarzyszyły nam osoby grające na przeróżnych instrumentach. Pierwszymi instrumentalistami byli Dobromir Kropielnicki, Maciej Gębski oraz Dawid Gałuszka, a obecnie swoją grą wspierają śpiew dzieci Joanna Babiuch i Rafał Grabowski.  Nie sposób tutaj jednak wymienić wszystkich instrumentalistów, którzy wspomagali śpiew dzieci od czasów istnienia scholii…
         Liczba dzieci tworzących zespół wahała się od 10 do 20. Jest to grupka razem śpiewających, spotykających się raz w tygodniu na próbie i od czasu do czasu spędzających razem czas wolny na wyjściu na lody, czy wyjeździe do Aquaparku… Łączy je miłość do muzyki oraz chęć chwalenia Pana Boga śpiewem.  (Anna Mika)

Spotkanie Marianek

W sobotę 7 maja w klasztorze sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej w Leśnicy odbył się diecezjalny zjazd marianek. Wzięły w nim udział również dziewczęta z naszej parafii razem ze swoją opiekunką, siostrą Gizelą.

Zobacz galerię...

Marianki i Wielkanoc

marianki2 wielkanocDla Dzieci Maryi czas przed świętami Wielkiej Nocy okazał się niezmiernie pracowity. Po pierwsze: dziewczynki chciały odwiedzić chorych naszej parafii. Postanowiły zatem, że wspólnie przygotują dla nich jakiejś niespodzianki. Zebrały się i razem z siostrą Gizelą upiekły przepyszne lukrowane zajączki, które potem ładnie zapakowały. Do tego zrobiły kolorowe kartki z życzeniami - wszystko własnoręcznie. Potem razem z księżmi jeździły do chorych. Po drugie: chciały też wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą palmę. Przygotowanie takiej palmy to nie lada gratka i domaga się sporej ilości czasu. Jak widać poradziły sobie i z tym zadaniem bardzo dobrze, a efekt ich pracy był zadziwiający i godny wszelkiego uznania.

Posłuchaj

Ściągnij Nazwa Słuchaj Wielkość Czas
download cicha_noc

12.3 MB 5:23 min
download grzechem_adama

8.1 MB 3:33 min
download jezu_sliczny_kwiecie

6 MB 2:38 min
download mizerna_cicha

10.5 MB 4:34 min
download nad_betlejem

6.8 MB 2:59 min
download niebiosa_rose

8.4 MB 3:41 min
download przychodzisz_panie

3.7 MB 4:01 min
download radosc_nastala

5.9 MB 2:35 min
download tobie_wznawiamy

3.5 MB 3:50 min
download wody_jordanu

8.4 MB 3:40 min
download wzeszla_jutrzenka

4.1 MB 4:29 min
download zbudz_sie

6 MB 6:32 min

Strona 1 z 3

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826532
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1514
3875
5389
20790686
135561
167601
20826532

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 15:20:49