Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Emaus" działająca przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Jesteśmy grupą modlitewną należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Naszą wizją jest bycie wspólnotą, która przyciąga ludzi do Chrystusa, tworzy głębokie relacje, daje przestrzeń do zaangażowania się i wzrostu.
Chcemy pogłębiać i umacniać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi, razem modlić się i odkrywać radość bycia chrześcijaninem. Jest nas około 30 osób, w różnym wieku, różnego stanu, reprezentujących różne zawody lub jeszcze uczących się, pochodzących z parafii Strzelec Opolskich i okolic. Spotykamy się raz w tygodniu, na wspólnej modlitwie oraz na rozważaniu Słowa Bożego. Staramy się świadczyć o Jezusie naszym codziennym życiem: w rodzinach, szkołach, w miejscach pracy, parafiach. Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy wszystkich, którzy poszukują Boga, chcą doświadczyć Bożej miłości i czerpać radość z wiary, która jest darem Boga dla człowieka. Dbamy o swój rozwój duchowy i formację uczestnicząc w rekolekcjach diecezjalnych i poza diecezją, seminariach, kursach, dniach skupienia, czuwaniach, pielgrzymkach.
Obecnie wspólnotą opiekuje się ks. Paweł Lisoń, a świeckim liderem jest Joanna Kmiecik. W prowadzeniu wspólnoty pomagają animatorzy: Teresa Derkowska, Wojciech Kmiecik, Kazimierz Krapa, Monika Krapa, Marek Łabuda, Sybilla Łabuda, Justyna Niemczyk, Adam Tworek, Joanna Wrzeszcz - Karpiel, Agata Zalejska.

Miejsce spotkań
dom katechetyczny przy parafii pw. św. Wawrzyńca

Czas spotkań
piątki o godz. 19.30

Posługi przez nas podejmowane:
•    Służymy wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą w drugi poniedziałek każdego miesiąca od godz. 19.00. w domu katechetycznym.
•    W każdy czwartek przed mszą wieczorną o godz. 17.30 prowadzimy różaniec w intencji młodego pokolenia.
•    Posługujemy podczas Mszy Świętej w pierwszy piątek miesiąca.
•    Włączamy się w modlitwę w intencji miasta i jego mieszkańców Koronką do Miłosierdzia Bożego.
•    Członkowie wspólnoty posługują w Bractwie Więziennym.
•    Wspólnie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich modlimy się oraz spędzamy czas na rozmowie i budowaniu relacji.
•    Angażujemy się w dzieła ewangelizacji, między innymi: Seminaria Odnowy Wiary, przygotowanie młodzieży do bierzmowania, spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św.
•    Wspieramy modlitewnie Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają się co dwa miesiące w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Kontakt ze wspólnotą
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odnowa w Duchu Św.

Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” działająca przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Jesteśmy modlitewną wspólnotą charyzmatyczną należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, wspólnotą ludzi, którzy gromadząc się wokół Jezusa Chrystusa, chcą pogłębiać i umacniać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi, razem modlić się i odkrywać radość bycia Chrześcijaninem. Jest nas około 40 osób, w różnym wieku, różnego stanu, reprezentujących różne zawody lub jeszcze uczących się, pochodzących z różnych parafii Strzelec Op. i okolic. Spotykamy się raz w tygodniu, na wspólnej modlitwie oraz na rozważaniu Słowa Bożego. Na spotkaniach dzielimy się również swoim świadectwem życia.
Obecnie wspólnotą  opiekuje się ks. Tomasz Szczeciński, a świeckim liderem jest Justyna Niemczyk. W prowadzeniu wspólnoty pomagają animatorzy: Aleksandra Kolarz, Agata Zalejska, Monika Krapa, Kazimierz Krapa, Teresa Derkowska, Anna Mika, Teresa Jeziorowska, Adam Tworek, Bernadeta Sznura.

Miejsce spotkań
dom katechetyczny przy parafii pw. św. Wawrzyńca

Czas spotkań
piątki o godz. 19.00  

Posługi przez nas podejmowane:
•    Staramy się świadczyć o Jezusie naszym codziennym życiem: w rodzinach, szkołach, w miejscach pracy, parafiach.
•    Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy wszystkich, którzy poszukują Boga, chcą doświadczyć Bożej miłości i czerpać radość z wiary, która jest darem Boga dla człowieka.
•    Dbamy o swój rozwój duchowy i formację, uczestnicząc w rekolekcjach diecezjalnych i poza diecezją, seminariach, kursach, dniach skupienia, czuwaniach, pielgrzymkach.
•    Służymy wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą.
•    W każdy czwartek przed mszą wieczorną o godz.17.30 prowadzimy różaniec w intencji młodego pokolenia.
•    I piątek miesiąca włączamy się w Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Podejmujemy modlitwa za miasto.
•    Członkowie wspólnoty posługują w Bractwie Więziennym odwiedzając więźniów razem z kapelanem ks. Józefem Krawcem.
•    Wspólnie z pensjonariuszami  Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Op. modlimy się oraz spędzamy czas na rozmowie i budowaniu relacji.
•    Prowadzimy.
•    Angażujemy się w dzieła ewangelizacji, między innymi : Seminaria Odnowy Wiary, Wieczory Uwielbienia,  przygotowanie młodzieży do bierzmowania.
•    Wspieramy modlitewnie  Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają co dwa miesiące w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła oraz organizujemy na nie wyjazd do Opola.

Kontakt ze wspólnotą
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cele Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym:
1. Pomagać w dojrzałym i stałym osobistym nawróceniu do Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.
2. Wspierać i podtrzymywać osobistą i zdecydowaną odpowiedź na osobę, obecność i moc Ducha Świętego.
3. Wspierać i podtrzymywać przyjęcie i korzystanie z darów duchowych, nie tylko w ramach Odnowy, lecz także w łonie całego Kościoła.
4. Podtrzymywać dzieło ewangelizacji w mocy Ducha Świętego, łącznie z ewangelizacją osób będących poza Kościołem, ewangelizacją chrześcijan tylko z nazwy, a także ewangelizacją kultury i struktur społecznych.
5. Podtrzymywać wzrost w świętości przez integrację darów charyzmatycznych z pełnią życia Kościoła

Polecane strony
Odnowa w Duchu Świętym w diecezji opolskiej www.odnowa.opole.pl
Odnowa w Duchu Świętym w Polsce www.odnowa.org
Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi www.odnowa.jezuici.pl
ICCRS – Międzynarodowe Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej www.iccrs.org
Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym www.zeszytyodnowy.eu
Szum z Nieba www.odnowa.jezuici.pl/szum
Przystanek Jezus – Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna www.przystanekjezus.pl

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10570795
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
14286
7489
52799
10485269
105912
156235
10570795

Twoje IP: 54.159.44.54
Czas: 2018-11-19 14:17:20