Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Emaus" działająca przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Jesteśmy Grupą Modlitewną należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, wspólnotą ludzi, którzy gromadząc się wokół Jezusa Chrystusa, chcą pogłębiać i umacniać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi, razem modlić się i odkrywać radość bycia Chrześcijaninem. Jest nas około 40 osób, w różnym wieku, różnego stanu, reprezentujących różne zawody lub jeszcze uczących się, pochodzących z parafii Strzelec Opolskich i okolic. Spotykamy się raz w tygodniu, na wspólnej modlitwie oraz na rozważaniu Słowa Bożego. Staramy się świadczyć o Jezusie naszym codziennym życiem: w rodzinach, szkołach, w miejscach pracy, parafiach. Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy wszystkich, którzy poszukują Boga, chcą doświadczyć Bożej miłości i czerpać radość z wiary, która jest darem Boga dla człowieka. Dbamy o swój rozwój duchowy i formację, uczestnicząc w rekolekcjach diecezjalnych i poza diecezją, seminariach, kursach, dniach skupienia, czuwaniach, pielgrzymkach.

Obecnie wspólnotą opiekuje się ks. Janusz Sobiś, a świeckim liderem jest Joanna Kmiecik. W prowadzeniu wspólnoty pomagają animatorzy : Justyna Niemczyk, Agata Zalejska, Monika Krapa, Kazimierz Krapa, Teresa Derkowska, Adam Tworek, Wojciech Kmiecik, Joanna Wrzeszcz - Karpiel, Sybilla Łabuda , Marek Łabuda i Aleksandra Kolarz.

Miejsce spotkań:
Dom Katechetyczny przy parafii pw. św. Wawrzyńca

Czas spotkań:
Piątek o godz. 19.30

Posługi przez nas podejmowane:

• Służymy wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą w drugi poniedziałek każdego miesiąca od godz. 19.00.
  • W każdy czwartek przed mszą wieczorną o godz.17.30 prowadzimy różaniec w intencji młodego pokolenia.
  • Członkowie wspólnoty posługują w Bractwie Więziennym.
  • Wspólnie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Op. modlimy się oraz spędzamy czas na rozmowie i budowaniu relacji.
  • Angażujemy się w dzieła ewangelizacji, między innymi: Seminaria Odnowy Wiary, przygotowanie młodzieży do bierzmowania, spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej.
  • Wspieramy modlitewnie Msze święte z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają się co dwa miesiące w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Kontakt ze wspólnotą:

Odnowa w Duchu Św.

Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” działająca przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Jesteśmy modlitewną wspólnotą charyzmatyczną należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, wspólnotą ludzi, którzy gromadząc się wokół Jezusa Chrystusa, chcą pogłębiać i umacniać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi, razem modlić się i odkrywać radość bycia Chrześcijaninem. Jest nas około 40 osób, w różnym wieku, różnego stanu, reprezentujących różne zawody lub jeszcze uczących się, pochodzących z różnych parafii Strzelec Op. i okolic. Spotykamy się raz w tygodniu, na wspólnej modlitwie oraz na rozważaniu Słowa Bożego. Na spotkaniach dzielimy się również swoim świadectwem życia.
Obecnie wspólnotą  opiekuje się ks. Tomasz Szczeciński, a świeckim liderem jest Justyna Niemczyk. W prowadzeniu wspólnoty pomagają animatorzy: Aleksandra Kolarz, Agata Zalejska, Monika Krapa, Kazimierz Krapa, Teresa Derkowska, Anna Mika, Teresa Jeziorowska, Adam Tworek, Bernadeta Sznura.

Miejsce spotkań
dom katechetyczny przy parafii pw. św. Wawrzyńca

Czas spotkań
piątki o godz. 19.00

Posługi przez nas podejmowane:
•    Staramy się świadczyć o Jezusie naszym codziennym życiem: w rodzinach, szkołach, w miejscach pracy, parafiach.
•    Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy wszystkich, którzy poszukują Boga, chcą doświadczyć Bożej miłości i czerpać radość z wiary, która jest darem Boga dla człowieka.
•    Dbamy o swój rozwój duchowy i formację, uczestnicząc w rekolekcjach diecezjalnych i poza diecezją, seminariach, kursach, dniach skupienia, czuwaniach, pielgrzymkach.
•    Służymy wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą.
•    W każdy czwartek przed mszą wieczorną o godz.17.30 prowadzimy różaniec w intencji młodego pokolenia.
•    I piątek miesiąca włączamy się w Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Podejmujemy modlitwa za miasto.
•    Członkowie wspólnoty posługują w Bractwie Więziennym odwiedzając więźniów razem z kapelanem ks. Józefem Krawcem.
•    Wspólnie z pensjonariuszami  Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Op. modlimy się oraz spędzamy czas na rozmowie i budowaniu relacji.
•    Prowadzimy.
•    Angażujemy się w dzieła ewangelizacji, między innymi : Seminaria Odnowy Wiary, Wieczory Uwielbienia,  przygotowanie młodzieży do bierzmowania.
•    Wspieramy modlitewnie  Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają co dwa miesiące w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła oraz organizujemy na nie wyjazd do Opola.

Kontakt ze wspólnotą

Cele Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym:
1. Pomagać w dojrzałym i stałym osobistym nawróceniu do Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.
2. Wspierać i podtrzymywać osobistą i zdecydowaną odpowiedź na osobę, obecność i moc Ducha Świętego.
3. Wspierać i podtrzymywać przyjęcie i korzystanie z darów duchowych, nie tylko w ramach Odnowy, lecz także w łonie całego Kościoła.
4. Podtrzymywać dzieło ewangelizacji w mocy Ducha Świętego, łącznie z ewangelizacją osób będących poza Kościołem, ewangelizacją chrześcijan tylko z nazwy, a także ewangelizacją kultury i struktur społecznych.
5. Podtrzymywać wzrost w świętości przez integrację darów charyzmatycznych z pełnią życia Kościoła

Odnowa w Duchu Świętym w diecezji opolskiej www.odnowa.opole.pl
Odnowa w Duchu Świętym w Polsce www.odnowa.org
Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi www.odnowa.jezuici.pl