Franciszkański Zakon Świeckich

2Regułą życia franciszkanów świeckich jest zachowywać Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa naśladując św. Franciszka z Asyżu. Historycznie jest Trzecim Zakonem Franciszkańskim. Nową Regułę dla Franciszkańskich Zakonów Świeckich zatwierdził papież Paweł VI w 1978r. Nasza wspólnota jest erygowana (założona ) kanonicznie przez prowincjała Zakonu Braci Mniejszych we Wrocławiu, a opiekę duchową nad naszą wspólnotą sprawuje Pierwszy Zakon Franciszkański (OFM) poprzez asystenta. Jesteśmy wspólnotą- rodziną ukierunkowaną w stronę Boga i ludzi. Chcemy żyć Ewangelią w łączności z Kościołem. Jesteśmy braćmi i siostrami zakonu św. Franciszka (tak w kontaktach wzajemnych zwracamy się do siebie) i realizujemy swoje powołanie żyjąc w rodzinie, troszcząc się o to, by żyć wśród ludzi szlachetnie i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki wobec Kościoła i społeczeństwa. Staramy się znaleźć czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, słowem, czynem i życiem świadczyć o swojej wierze. Franciszkański Zakon Świeckich jest jedną z dróg do osiągnięcia życia wiecznego-nieba. Taki jest nasz cel! Przez ciągłe nawracanie się i pokutę dążymy do miłości doskonałej. Czujemy się odpowiedzialni za pokój na świecie. W kontaktach wzajemnych pozdrawiamy się słowami „Pokój i dobro", na które odpowiada się „Zawsze i wszędzie". Chcemy nieść radość, pokój i nadzieję w każdej sytuacji. Chcemy okazywać szacunek dla innych, szerząc franciszkańskie braterstwo. Chcemy widzieć dobro w każdym człowieku, a zło zwyciężać dobrem.

Wspólnota nasza spotyka się na zebraniach modlitewnych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele p.w. Bożego Ciała. (Wyjątkowo w innych terminach.)

Może jest to droga dla Ciebie? Warunki jakie musisz spełnić to: życie w łączności z Kościołem, wyznanie wiary katolickiej, chrzest, bierzmowanie, życie w związkach sakramentalnych, dobra opinia moralna(którą wystawia ks. proboszcz) oraz okazywanie wyraźnie oznak powołania. Kandydaci powinni posiadać możliwości fizyczne, intelektualne i psychiczne.

Twoje IP: 54.224.153.234
Czas: 2017-05-22 23:22:23