Dzień Chorego 2017

34   Wspólne śpiewy przy kawie i stołach zastawionych ciastami

24  Występy grupy maluchów prowadzonej prze Anię Mika z Przedszkola nr 8

46  Występ artystyczny chóru Viva la Musica pod kierownictwem Ani Dąbrowskiej

Poczęstunek  ten był możliwy dzięki chojności nazsych parafian, którzy uczestniczyli w kwescie zorganizowanej przez Caritas w listopadzie.

więcej zdjęć ogladaj w galerii na stronie głównej

Zespół CARITAS

Zespół Caritas przy Parafii św. Wawrzyńca wita wszystkich

Parafialny Zespół CARITAS to:

Proboszcz ks.Rudolf, Ola, Ewa, Ula, Karolina, Danka, Helena, Kazia, Karina, Romana, Ela

Nasz zespół zajmuje się:

• przyjmowaniem i wydawaniem odzieży dla potrzebujących, dyżurujemy po dwie osoby w każdą 1-szą i 3-cią sobotę
  • raz w miesiącu - odwiedziny pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej - zajęcia plastycne i kosmetyczne - prowadzone przez wolontariuszkę Karolinę Cena
  • organizowaniem grudniowych spotkań opłatkowych
  • wydawaniem darów przyniesionych przez parafian w Wielką Sobotę
  • przygotowaniem paczek dla chorych przed świętami Bożego Narodzenia
  • organizacją spotkania przy kawie z okazji Dnia Chorego w lutym

Zapraszamy do współpracy wszystkich,

którzy chcieliby jako wolontariusze działać w Parafialnym Zespole CARITAS

chętnych proszę o kontakt; Ola tel. 885 111 152

Pielgrzymka do Łagiewnik

Witam,
poniżej załączone jest zaproszenie wraz programem Pielgrzymki jednodniowej do Łagiewnik dla wolntariuszy(członków) Zespołu Caritas
wyjazd z Opola o godz. 7.00 , w sobotę 29 kwietnia 2017, koło Katedry, zgłoszenia do 30 marca 2017; tel. 855 111 152

„Czy jesteście zdolni do marzeń?
Kiedy serce jest otwarte, jest zdolne do marzeń, bo jest w nim miejsce na miłosierdzie. Jestmiejsce na czułość wobec tych, którzy cierpią. Jest miejsce, by stanąć obok tych, którzy w sercu nie mają pokoju albo którym brakuje tego, co potrzebne do życia, lub którym brakuje najpiękniejszej rzeczy- wiary, miłosierdzia.”
                        (Papież Franciszek, Przemówienie podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, 2016)

Caritas Polska
Caritas Archidiecezji
Krakowskiej
serdecznie zapraszają
Czcigodnego
Księdza Dyrektora,
Pracowników, a zwłaszcza
Wolontariuszy
w Roku Świętego Brata Alberta
na XIV Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach
w sobotę 29 kwietnia 2017 roku, pod hasłem „Czy jesteście zdolni do marzeń?”

Program:

10:30-11:00 Rejestracja uczestników(przed głównym wejściem do Sanktuarium
Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach)

11:00 -12:00 Powitanie Pielgrzymów i zawiązanie wspólnoty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Konferencja „Idźcie i odpocznijcie nieco”– ks. Eugeniusz Lorek z sanktuarium św. Ojca Pio

12:00 -13:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Szlachetki, Przewodniczącego Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski

13:00-13:30 Uwielbienie

14:00 -15:00 Posiłek Pielgrzyma i przejście do Sanktuarium Jana Pawła II

15:00 -15:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie pielgrzymki

Zachęcamy także grupy do samodzielnej organizacji odwiedzin Sanktuarium Ecce Homo w Roku Świętego Brata Alberta (ul. Woronicza 10, Kraków) przed pielgrzymką lub po niej.
Prosimy o potwierdzenie udziału wraz ze zgłoszeniem liczby osób uczestniczących oraz podaniem imienia i nazwiska opiekuna grupy do dnia 7 kwietnia 2017r. pocztą elektroniczną na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem: Łagiewniki 2017 diecezja.....
Ta informacja pomoże nam zapewnić posiłek dla wystarczającej liczby osób.

Twoje IP: 54.224.18.114
Czas: 2017-11-20 17:27:04