Domowy Kościół

Domowy Kościół jest małżeńsko - rodzinnym ruchem świeckich w Kościele. Łączy w sobie charyzmaty Ruchu  Światło - Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END).
      Założycielem DK jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987). W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Duchową kolebką DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.
      Domowy Kościół zwraca szczególną  uwagę na duchowość  małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.
     Domowy Kościół istnieje w naszej parafii od 20 lat. Wspólnotę tworzy obecnie 6 małżeństw spotykających się regularnie raz w miesiącu, kolejno u każdego z małżeństw. Opiekunem naszego kręgu jest ks. Krzysztof Kozimor, który uczestniczy w naszych spotkaniach. Spotkania składają się z trzech części: towarzyskiej, modlitewnej i formacyjnej.
     Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK: rekolekcjach 15-dniowych I,II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych.
www.dk.oaza.pl

Twoje IP: 54.146.5.196