Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Emaus" działająca przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Jesteśmy Grupą Modlitewną należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, wspólnotą ludzi, którzy gromadząc się wokół Jezusa Chrystusa, chcą pogłębiać i umacniać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi, razem modlić się i odkrywać radość bycia Chrześcijaninem. Jest nas około 40 osób, w różnym wieku, różnego stanu, reprezentujących różne zawody lub jeszcze uczących się, pochodzących z parafii Strzelec Opolskich i okolic. Spotykamy się raz w tygodniu, na wspólnej modlitwie oraz na rozważaniu Słowa Bożego. Staramy się świadczyć o Jezusie naszym codziennym życiem: w rodzinach, szkołach, w miejscach pracy, parafiach. Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy wszystkich, którzy poszukują Boga, chcą doświadczyć Bożej miłości i czerpać radość z wiary, która jest darem Boga dla człowieka. Dbamy o swój rozwój duchowy i formację, uczestnicząc w rekolekcjach diecezjalnych i poza diecezją, seminariach, kursach, dniach skupienia, czuwaniach, pielgrzymkach.

Obecnie wspólnotą opiekuje się ks. Janusz Sobiś, a świeckim liderem jest Joanna Kmiecik. W prowadzeniu wspólnoty pomagają animatorzy : Justyna Niemczyk, Agata Zalejska, Monika Krapa, Kazimierz Krapa, Teresa Derkowska, Adam Tworek, Wojciech Kmiecik, Joanna Wrzeszcz - Karpiel, Sybilla Łabuda , Marek Łabuda i Aleksandra Kolarz.

Miejsce spotkań:
Dom Katechetyczny przy parafii pw. św. Wawrzyńca

Czas spotkań:
Piątek o godz. 19.30

Posługi przez nas podejmowane:

  • Służymy wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą w drugi poniedziałek każdego miesiąca od godz. 19.00.
  • W każdy czwartek przed mszą wieczorną o godz.17.30 prowadzimy różaniec w intencji młodego pokolenia.
  • Członkowie wspólnoty posługują w Bractwie Więziennym.
  • Wspólnie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Op. modlimy się oraz spędzamy czas na rozmowie i budowaniu relacji.
  • Angażujemy się w dzieła ewangelizacji, między innymi: Seminaria Odnowy Wiary, przygotowanie młodzieży do bierzmowania, spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej.
  • Wspieramy modlitewnie Msze święte z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają się co dwa miesiące w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

 

Kontakt ze wspólnotą:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

8605846
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
8356
8702
44240
8537427
127176
285258
8605846

Twoje IP: 54.82.57.154
Czas: 2018-01-19 23:04:58