Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Emaus" działająca przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Jesteśmy Grupą Modlitewną należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, wspólnotą ludzi, którzy gromadząc się wokół Jezusa Chrystusa, chcą pogłębiać i umacniać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi, razem modlić się i odkrywać radość bycia Chrześcijaninem. Jest nas około 40 osób, w różnym wieku, różnego stanu, reprezentujących różne zawody lub jeszcze uczących się, pochodzących z parafii Strzelec Opolskich i okolic. Spotykamy się raz w tygodniu, na wspólnej modlitwie oraz na rozważaniu Słowa Bożego. Staramy się świadczyć o Jezusie naszym codziennym życiem: w rodzinach, szkołach, w miejscach pracy, parafiach. Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy wszystkich, którzy poszukują Boga, chcą doświadczyć Bożej miłości i czerpać radość z wiary, która jest darem Boga dla człowieka. Dbamy o swój rozwój duchowy i formację, uczestnicząc w rekolekcjach diecezjalnych i poza diecezją, seminariach, kursach, dniach skupienia, czuwaniach, pielgrzymkach.

Obecnie wspólnotą opiekuje się ks. Janusz Sobiś, a świeckim liderem jest Joanna Kmiecik. W prowadzeniu wspólnoty pomagają animatorzy : Justyna Niemczyk, Agata Zalejska, Monika Krapa, Kazimierz Krapa, Teresa Derkowska, Adam Tworek, Wojciech Kmiecik, Joanna Wrzeszcz - Karpiel, Sybilla Łabuda , Marek Łabuda i Aleksandra Kolarz.

Miejsce spotkań:
Dom Katechetyczny przy parafii pw. św. Wawrzyńca

Czas spotkań:
Piątek o godz. 19.30

Posługi przez nas podejmowane:

• Służymy wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą w drugi poniedziałek każdego miesiąca od godz. 19.00.
  • W każdy czwartek przed mszą wieczorną o godz.17.30 prowadzimy różaniec w intencji młodego pokolenia.
  • Członkowie wspólnoty posługują w Bractwie Więziennym.
  • Wspólnie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Op. modlimy się oraz spędzamy czas na rozmowie i budowaniu relacji.
  • Angażujemy się w dzieła ewangelizacji, między innymi: Seminaria Odnowy Wiary, przygotowanie młodzieży do bierzmowania, spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej.
  • Wspieramy modlitewnie Msze święte z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają się co dwa miesiące w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Kontakt ze wspólnotą:

332026