Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Emaus" działająca przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Jesteśmy grupą modlitewną należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Naszą wizją jest bycie wspólnotą, która przyciąga ludzi do Chrystusa, tworzy głębokie relacje, daje przestrzeń do zaangażowania się i wzrostu.
Chcemy pogłębiać i umacniać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi, razem modlić się i odkrywać radość bycia chrześcijaninem. Jest nas około 30 osób, w różnym wieku, różnego stanu, reprezentujących różne zawody lub jeszcze uczących się, pochodzących z parafii Strzelec Opolskich i okolic. Spotykamy się raz w tygodniu, na wspólnej modlitwie oraz na rozważaniu Słowa Bożego. Staramy się świadczyć o Jezusie naszym codziennym życiem: w rodzinach, szkołach, w miejscach pracy, parafiach. Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy wszystkich, którzy poszukują Boga, chcą doświadczyć Bożej miłości i czerpać radość z wiary, która jest darem Boga dla człowieka. Dbamy o swój rozwój duchowy i formację uczestnicząc w rekolekcjach diecezjalnych i poza diecezją, seminariach, kursach, dniach skupienia, czuwaniach, pielgrzymkach.
Obecnie wspólnotą opiekuje się ks. Paweł Lisoń, a świeckim liderem jest Joanna Kmiecik. W prowadzeniu wspólnoty pomagają animatorzy: Teresa Derkowska, Wojciech Kmiecik, Kazimierz Krapa, Monika Krapa, Marek Łabuda, Sybilla Łabuda, Justyna Niemczyk, Adam Tworek, Joanna Wrzeszcz - Karpiel, Agata Zalejska.

Miejsce spotkań
dom katechetyczny przy parafii pw. św. Wawrzyńca

Czas spotkań
piątki o godz. 19.30

Posługi przez nas podejmowane:
•    Służymy wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą w drugi poniedziałek każdego miesiąca od godz. 19.00. w domu katechetycznym.
•    W każdy czwartek przed mszą wieczorną o godz. 17.30 prowadzimy różaniec w intencji młodego pokolenia.
•    Posługujemy podczas Mszy Świętej w pierwszy piątek miesiąca.
•    Włączamy się w modlitwę w intencji miasta i jego mieszkańców Koronką do Miłosierdzia Bożego.
•    Członkowie wspólnoty posługują w Bractwie Więziennym.
•    Wspólnie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich modlimy się oraz spędzamy czas na rozmowie i budowaniu relacji.
•    Angażujemy się w dzieła ewangelizacji, między innymi: Seminaria Odnowy Wiary, przygotowanie młodzieży do bierzmowania, spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św.
•    Wspieramy modlitewnie Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają się co dwa miesiące w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Kontakt ze wspólnotą

Twoje IP: 54.198.77.35