Schola dziecięca

Dziecięca Schola Parafialna powstała blisko 17 lat temu z inicjatywy ks. Proboszcza Wolfganga Jośko. Założycielką i pierwszą prowadzącą była Joanna Biej, a po trzech latach, prowadzenie przejęła Anna Mika. Obecnie scholą opiekuje się nadal Anna Mika wraz z Ewą Pytko.
      Od początku istnienia działalność  scholii  nastawiona była ona na oprawę liturgii Mszy Świętej Szkolnej oraz niedzielnej Mszy dla dzieci o 10.15. Zespół śpiewem ubarwia także Msze  Roratnie , Pierwszą Komunię Św. oraz wiele innych wydarzeń w  naszym Kościele parafialnym.
        Przez te wszystkie lata działalności scholii zawsze towarzyszyły nam osoby grające na przeróżnych instrumentach. Pierwszymi instrumentalistami byli Dobromir Kropielnicki, Maciej Gębski oraz Dawid Gałuszka, a obecnie swoją grą wspierają śpiew dzieci Joanna Babiuch i Rafał Grabowski.  Nie sposób tutaj jednak wymienić wszystkich instrumentalistów, którzy wspomagali śpiew dzieci od czasów istnienia scholii…
         Liczba dzieci tworzących zespół wahała się od 10 do 20. Jest to grupka razem śpiewających, spotykających się raz w tygodniu na próbie i od czasu do czasu spędzających razem czas wolny na wyjściu na lody, czy wyjeździe do Aquaparku… Łączy je miłość do muzyki oraz chęć chwalenia Pana Boga śpiewem.  (Anna Mika)

203867
332026