Witamy na stronie parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Aktualności

Duchowe pielgrzymowanie podczas Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę

Duchowe pielgrzymowanie podczas Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę

Jak duchowo pielgrzymować?
Na samym początku należy podjąć decyzję o duchowym pielgrzymowaniu, a w konsekwencji trzeba zaplanować na to czas i ofiarować Bogu swoje dodatkowe wyrzeczenia, jak i dobre postanowienia. Niezwykle ważne jest podjąć intencję, która pielgrzymowaniu będzie towarzyszyła. Wskazane jest przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz zatroszczyć się o codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz w nabożeństwach w swojej parafii. Ponadto, zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej czy Koronki do Bożego Miłosierdzia Bożego.
Duchowi pielgrzymi mogą także skorzystać z przygotowanych przez organizatorów pomocy, którymi są:
1) Strona internetowa (www.pielgrzymka-opolska.pl). W zakładce «Duchowe Pielgrzymowanie» zostaną zamieszczone materiały tekstowe na każdy dzień pielgrzymki (m.in. konferencje). Na stronie znajdują się także inne przydatne informacje i pomoce.
2) Profil Facebook (www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska). Kilka razy w ciągu każdego dnia pielgrzymki będą na nim umieszczane przydatne informacje oraz materiały dla duchowych pielgrzymów.
3) Audycje w Diecezjalnym Radiu Doxa. Nasze diecezjalne radio przygotowało specjalną ramówkę na czas pielgrzymki, a w niej: «wejścia na żywo» z trasy, rozmowy z pielgrzymami, przewodnikami i przedstawicielami służb; o godz. 20.00 transmisja nabożeństwa, a po nim pielgrzymkowe konferencje.
4) Materiały w Opolskim Gościu Niedzielny. W dodatku diecezjalnym do Gościa Niedzielnego na dzisiejszą niedzielę 13 sierpnia br. znajdziemy szereg materiałów przygotowanych dla duchowych pielgrzymów.

Pielgrzymów przemierzających w tym roku szlak na Jasną Górę fizycznie i pielgrzymów duchowych niech połączy wspólna modlitwa oraz duchowy i fizyczny trud, czyniący z nich jedną pielgrzymią rodzinę.

Kontakt

  • ul. Kołłątaja 9, 47-100 Strzelce Opolskie
  • parafia@parafia-strzelce.pl
  • +48 77 461 24 42
  • PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600