Kancelaria parafialna
Czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów - realizowane są na bieżąco.
Konto parafialne
PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600
Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać!
Wiele wydarzeń dzieje się w naszej wspólnocie parafialnejNajważniejsze informacje
Ogłoszenia parafialne
Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najbliższy tydzień.
Intencje mszalne
Przedstawiamy porządek nabożeństw oraz intencje Mszy na najbliższy tydzień.
Transmisja live
Transmisja nabożeństw na żywo z naszego kościoła parafialnego.
Wydarzenia parafialneAktualności
Nasza parafia w liczbach
Informacje o sakramentachŻycie sakramentalne w naszej parafii
Wejdź z nami na tę drogę
"Sakramenty są skutecznymi znakami łaski, ustanowionymi przez Chrystusa i powierzonymi Kościołowi. Przez te znaki jest nam udzielane życie Boże. Obrzędy widzialne, w których celebruje się sakramenty, oznaczają i urzeczywistniają łaski właściwe każdemu sakramentowi. Przynoszą one owoc w tych, którzy je przyjmują z odpowiednią dyspozycją".
Sakramenty święte przeznaczone są dla żywych i dla wierzących.
Sakramenty, które można przyjąć raz w życiu, czyli niepowtarzalne (chrzest, bierzmowanie, święcenia (potocznie kapłaństwo) i takie, które można przyjąć wiele razy, czyli powtarzalne (Eucharystia, pokuta, namaszczenie chorych, małżeństwo).
Zapoznaj się z dokumentami potrzebnymi do przygotowania się do przyjęcia danego sakramentu.
„Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania. Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie” (Katechizm Kościoła Katolickiego 1213).
GrupyWspólnoty w naszej parafii
Papież Franciszek powiedział: "Wspólnoty, ruchy oraz inne formy stowarzyszeń stanowią bogactwo Kościoła, które Duch wzbudza dla ewangelizowania wszystkich środowisk i obszarów. Wielekroć wnoszą nowy zapał ewangelizacyjny i zdolność do dialogu ze światem, co odnawia Kościół".
KsiężaNasi Duszpasterze
KontaktMasz pytanie? Napisz do nas!
Poznaj historięZabytki Strzelec Opolskich
Historia Strzelec Opolskich
Miasto Strzelce Opolskie rozwinęło się z pierwotnej osady targowej, o której wzmianki pojawiają się w dokumentach już w XIII wieku. Nazwa osady, później miasta, wywodzi się od strzelców - łowców książęcych, urządzających w okolicy łowy. Upamiętnia to stojący od 1929 roku, na rynku pod ratuszem pomnik strzelca. Nazwa występowała w różnych wersjach: Strzelecz, Strzelicz, Strelicz. Od 1581 roku Groß Strehlitz (Strzelce Wielkie), a od 1945 Strzelce Opolskie.
Strzelce Opolskie leżały na ważnym szlaku handlowym
Za panującego, który obdarzył Strzelce prawami miejskimi należy uznać księcia Władysława I Opolskiego, chociaż sama rozbudowa strzeleckiego grodu przypadła na okres rządów jego syna, Bolesława I opolskiego. Zasługą tego ostatniego władcy była m.in. budowa zamku strzeleckiego, o którym pierwsze informacje pochodzą z 1303 r.
W 1327 r. miasto było otoczone murami obronnymi z dwoma bramami - Opolską i Krakowską. W 1362 r. Strzelce zostały lokowane po raz drugi, tym razem na prawie magdeburskim. Do 1532 r. miasto było w posiadaniu książąt piastowskich.