Witamy na stronie parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Porządek nabożeństw 1-8.10.2023

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw oraz intencjami na najbliższy tydzień.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ANIOŁÓW STRÓŻÓW (2 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. O radość życia wiecznego dla + męża Henryka KOKOSZKA w 13. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Józefa MOJZA (2).
2. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (2).
3. Za ++: rodziców Jerzego i Michalinę KUTYNIA.
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 1. Za ++: matkę Wiktorię MAKSELON i ciocię Gertrudę RUDKA w 15. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Bronisławę i Michała PROSTAK, siostry zakonne Porfirię i Antoninę zd. Rodowicz, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Cecylię MARCINIAK (2).
4. Za + Józefa w 50. rocznicę śmierci, ++ z rodzin CZOP-BIELAK-WOJCIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjących z tych rodzin.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (3 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. W intencji czcicieli św. Antoniego (INTENCJE ZE SKARBONKI).
2. Za + Józefa MOJZA (3).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (3).
2. Za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej o nawrócenie Rosji.
3. Za + Cecylię MARCINIAK (3).
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 1. Za + mamę Ewę o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Adelajdę i Teodora RZEPKA, dziadków Marię i Karola RZEPKA, Teresę i Wiktora GASZ, ++ z pokrewieństwa RZEPKA-GASZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Izabelę SIODA w 3. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
4. W intencji Anieli z okazji urodzin.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU (4 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za ++: męża Mieczysława PORĘBSKIEGO, teściów Franciszkę i Ignacego, Leszka i Janusza CZERNIKIEWICZ i dusze w czyśćcu cierpią-ce.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za ++: rodziców Czesława i Łucję KUJAWA, syna Edwarda, zięcia Reinholda, ++ z rodzin KUJAWA-CICHOŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (4).
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 1. Za ++: rodziców Waleskę i Albina BLASZCZYK, brata Bernarda, dziadków obu stron, Huberta i Rolanda SZNURA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O powołania do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
3. Za + Cecylię MARCINIAK (4).
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Urszuli z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Józefa MOJZA (4).

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, DZIEWICY. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (5 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za ++: rodziców Wiktora i Różę GUZDEK, męża Jana PATEROK, teściów Józefa i Florentynę PATEROK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Józefa MOJZA (5).
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 MSZA ŚW. SZKOLNA
1. Za ++ we wrześniu br.: Elfrydę BEM, Stanisława BURATOWSKIEGO, Danutę CHRAPKOWSKĄ-KOSICKĄ, Genowefę BIAŁY, Marię URBAŃCZYK, Gertrudę RAJ, Marię KWIEK, Hildegardę Apolonię CWIELONG, ks. Józefa SZPEKA.
2. Za ++: mamę Hildegardę ZIENTEK, w kolejną rocznicę urodzin, ojca Ryszarda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
3. Za ++: syna Henryka KOROLL w 8. rocznicę śmierci, teściów Katarzynę i Alfonsa, rodziców Olgę i Bronisława MERKIEL.
4. Za + Cecylię MARCINIAK (5).
5. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (5).
6. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Renaty PIONTEK z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: siostrę Hildegardę SIEWIERT, jej męża Eugeniusza, rodziców i ++ z rodzin SKÓRA-SIEWIERT.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (6 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i zdrowie w intencji Lidii.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Cecylię MARCINIAK (6).
3. Za + Józefa MOJZA (6).
4. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (6).
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji rodziny NAZIM oraz za ++ rodziców Genowefę i Stanisława.
2. Za + męża Piotra WOLANY, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Tomasza z okazji 38. rocznicy urodzin.
4. W intencji Grażyny SZUMIEC z okazji 70. rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogo-sławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca.
5. Za + ks. Faustyna ZBANIUSZKA.

SOBOTA – WSPOMNIENIE NMP RÓŻAŃCOWEJ. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (7 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. W intencji sióstr zakonnych i księży z naszej Parafii pochodzących i pracujących.
2. Za + Józefa MOJZA (7).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (7).
7.00 1. W intencji Czcicieli Matki Bożej Różańcowej.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Sybilli SOLECKIEJ z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
3. Za ++: Karolinę i Szymona PANEK, córki Gertrudę i Bronisławę, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: rodziców Anielę i Antoniego, brata Czesława, dziadków obu stron, ciocię Marię, szwagra Zdzisława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.00 ŚLUB RZYMSKI: Sven LÖBER – Iwona URBAŃCZYK.
12.30 W intencji wszystkich Uczniów, Nauczycieli, Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - prosząc o dar Bożego błogosławieństwa
15.00 MSZA ŚW. W DPS.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Beaty i Marcina z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Jerzego w 12. rocznicę śmierci, ojca Zenona, teścia Janusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Jana, Bronisławę i Katarzynę WRÓBEL, męża Joachima, Mieczysława i Ryszarda GAJ, Danutę i Jana SŁOTWIŃSKICH, teściów Alojzego i Otylię SZCZĘDZINA, Monikę PACYNA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: mamę Teresę TARLIŃSKI, ojca Jana, Annę i Jana WARZECHA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: Gertrudę STAROSTECKĄ w 6. rocznicę śmierci, teściów Tadeusza i Marię KORCHUT, Krystynę KORCHUT, Janinę FELKEL, Bożenę, Bogdana, Stanisława i Helenę SMORAWSKICH, Beatę PĘCHERCZYK, Izabelę SIODA.
6. Za ++: rodziców Anielę i Ignacego PIEKARCZYK, Elżbietę i Gerarda MUSZKIET, brata Joachima, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: Stanisława BUDZANOWSKIEGO, bratową Władysławę, rodziców Jana i Katarzynę, brata Mieczysława, siostrę Janinę, szwagra Jerzego, siostrzenicę Barbarę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++: męża Gintra NIEPALA z okazji urodzin, rodziców oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem św. Anny i św. Teresy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z proś-bą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Anieli i Norberta z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Do Boskiej Opatrzności w intencji Członków Róży Różańcowej Królowej Różańca Świętego, ich rodzin oraz ++ z tej Róży.
11. Za + Cecylię MARCINIAK (7).
12. Za ++: rodziców Jadwigę i Pawła BUGIEL, Katarzynę i Jana SKRZYPCZYK, ++ z rodzin BUGIEL-SKRZYPCZYK – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Za ++: mamę Urszulę, Kornelię i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14. Za ++: Ewę MALYSEK w 3. rocznicę śmierci, ojca Józefa, córkę Sylwię, rodziców i rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
15. Za ++: rodziców Mechtyldę i Romana JURECZKO, szwagra Stanisława POPIERZ, ++ z pokrewieństwa JURECZ-KO-NIEDWOROK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16. Za ++: Marię i Bernarda BOGUC, dziadków Jadwigę i Jakuba, Katarzynę i Ignacego, Anielę i Erwina KOPA, Zofię i Monikę KAMPCZYK, ++ z pokrewieństwa PIETRASZ-BOGUC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gottfrieda z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
18. Za ++: syna Marcina CIĘŻKIEGO, rodziców Stanisławę i Władysława FLEJTER, teściów Józefa i Helenę CIĘŻKICH, siostrę Bogusławę, brata Adama, szwagra Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19. Za ++: męża Wernera, rodziców PIETROWSKI-MATUSZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (8 PAŹDZIERNIKA)

6.45 j. niemiecki Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Pawła OLBRICH z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00 MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45 1. Za ++: rodziców Zofię i Bernarda KANDZIORA, teścia Stanisława KALICIAKA, ++ z pokrewieństwa oraz
o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji córki Danuty z okazji 60. rocznicy urodzin, wnuczki Zuzanny z okazji 35. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Józefa MOJZA (8).
9.00 MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.
9.00 1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Joanny i Rafała z okazji 10. rocznicy ślubu, o opiekę Anioła Stróża dla dzieci Magdy i Adama oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Anastazję i Pawła SOLGA, ich córkę Adelajdę i synów Emila i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Józefa SZNURA, brata Jana, jego rodziców Annę i Alojzego, Franciszka i Józefę MAREK, poległego brata Józefa, teściów Henryka i Marię BIAŁEK, dusze w czyśćcu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Norberta z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
5. Za ++: Irenę NAJUCH, męża Jerzego, ++ z rodziny NAJUCH, Emilię i Jerzego MIENTUS, syna Sylwestra.
10.15 1. Za ++: tatę Jerzego LASEK, mamę Gizelę, szwagra Darka, teściową Jadwigę GÓRSKĄ.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Katarzyny i Marcina CZEKAŁA z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Bernarda HEIDE, teściów Marię i Wiktora, matkę Gertrudę HAJSZ, wszystkich ++ rodziny
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Elżbiety i Andrzeja GRUSZKA z okazji 35. rocznicy ślubu oraz o zdro-wie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: syna Bernarda STACH w 60. rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
11.30 suma
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Urszuli WOLANY z okazji urodzin.
2. Za ++: Beatę DŁUTOWSKĄ w 5. rocznicę śmierci, teścia Stanisława, jej rodziców Danutę i Stanisława JANOCHA – o radość życia wiecz-nego.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Alicji z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
4. Za ++: Andrzeja BELCHNEROWSKIEGO, żonę Grażynę, siostrę Bożenę, szwagra Ryszarda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: męża Józefa TKOTZ, rodziców Marię i Wiktora POLA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Joanny i Piotra BARON z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: Horsta ZYLKA, Hildegardę ZYLKA, ++ z pokrewieństwa obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
3. Za + Cecylię MARCINIAK (8).
4. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (8).
5. Za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Kontakt

  • ul. Kołłątaja 9, 47-100 Strzelce Opolskie
  • parafia@parafia-strzelce.pl
  • +48 77 461 24 42
  • PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600