Witamy na stronie parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Porządek nabożeństw 18-24.09.2023

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw oraz intencjami na najbliższy tydzień.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA , PATRONA POLSKI (18 WRZEŚNIA)

6.30 1. Za + Guido PASTUSZKA (18).
2. Za + Marię FRAYER (18).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + brata Mariana PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + męża Henryka HOTTGENROTH z okazji urodzin - o dar Nieba.
3. Za + Renatę GREIFF (18).
17.30 Różaniec za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego)
18.00 1. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży - w intencji naszych dzieci i młodzieży.
2. Za ++: mamę Rozalię w kolejną rocznicę śmierci, ojca Władysława, brata Czesława, siostrę Helenę, ciocię Józefę, wujka Pawła, bratową Eugenię, szwagra Władysława, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Stanisława GARDUŁA w 13. rocznicę śmierci, ++ z rodzin GARDUŁA-MIŁOŃ-UJEJSKICH-MACIEJCZYK oraz o Boże błogosławieństwo i łaskę wytrwania w wierze dla żyjących z tych rodzin.
4. Za ++: męża, ojca i dziadka Gintera MAŃCZYK w 1. rocznicę śmierci, teściową, ++ z rodzin MAŃCZYK-SLADEK – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. W intencji Vanessy z okazji urodzin, w podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławień-stwo w rodzinach: DITTRICH-ZIAJA-KUREK.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 WRZEŚNIA)

6.30 1. W intencji czcicieli św. Antoniego (INTENCJE ZE SKARBONKI).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Guido PASTUSZKA (19).
2. Za + Renatę GREIFF (19).
3. Za + Marię FRAYER (19).
18.00 1. Za + męża i ojca Jerzego SZAFORZ, rodziców Łucję i Karola KOWALIK, teściów Marię i Jana SZAFORZ, ++ z po-krewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: matkę Łucję PLOCH, ojca Jana, 3 braci, siostrę Irenę, dziadków PLOCH-SOTOR, ++ z po-krewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności w intencji Członków Róży Różańcowej NMP z La Salette, ich rodzin oraz ++ z tej Róży.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Justyny, Joanny i Zdzisława z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: mamę Annę GAWLIK w rocznicę urodzin, ojca Jerzego GAWLIK, teściów Monikę i Walentego JENDRYKA, ++ z pokrewieństwa GAWLIK-SZLAPPA-JENDRYKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON, PREZBITERA, PAWŁA CHONG HASANG I TOWARZYSZY (20 WRZEŚNIA)

6.30 1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + męża i ojca Stanisława KITA, rodziców z obu stron, braci, bratową, synową Annę oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + żonę Helenę z okazji urodzin – o radość życia wiecznego.
2. Za + Guido PASTUSZKA (20).
3. Za + Marię FRAYER (20).
4. Za + Renatę GREIFF (20).
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Jerzego SKÓRA z okazji 58. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodzina Błogosławionego E. Bojanowskiego).
18.00 1. Za ++: rodziców Magdalenę i Jerzego NOWARA, męża Józefa, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Różę MAŚLANKA, męża Władysława, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. O radość życia wiecznego dla ++: Hildegardy HALEK w 7. rocznicę śmierci, męża Alreda i wszyst-kich ++ z pokrewieństwa HALEK.
4. Za ++: męża, ojca i syna Artura CELES, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

CZWARTEK – ŚWIĘTO MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (21 WRZEŚNIA)

6.30 1. Za + Marię FRAYER (21).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Guido PASTUSZKA (21).
2. Za + Renatę GREIFF (21).
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Michała z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30 Różaniec za młode pokolenie (Odnowa w Duchu Świętym)
18.00 MSZA ŚW. SZKOLNA
1. Za ++: męża i ojca Aleksandra w kolejną rocznicę śmierci, brata Józefa, ojca Alojzego, ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Tadeusza CZARNIECKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, mamę Kazimierę, brata i bratową, oraz o zdro-wie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Gertrudę RUBIS.
4. O powrót do zdrowia dla Gabrieli, błogosławieństwo Boże w rodzinie i za + Pawła.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 WRZEŚNIA)

6.30 1. Za + Guido PASTUSZKA (22).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Marię FRAYER (22).
2. Za + Renatę GREIFF (22).
3. Za ++ Gertrudę WEISER w 15. rocznicę śmierci i jej męża Stefana WEISER.
18.00 1. Za ++: dziadków Tomasza i Weronikę PILAWA, ich synów i córki, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Wernera PYKA, matkę Helenę, syna Jana, kuzyna Edwarda, rodziców Annę, Gertrudę i Piotra JOKIEL, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL-PYKA-PLACHETKA-KRUCZEK-KRAICZYCZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie PICHEN, szczególnie o dar zdrowi dla Rajmunda.
4. Za ++: rodziców Marię i Jana MUSKAŁA, braci i siostry, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY, PREZBITERA (23 WRZEŚNIA)

6.30 Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + ojca Herberta URBAŃCZYK w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: Martę BODINKA, rodziców SMOLORZ-BODINKA oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++ mamę Hildegardę ZIENTEK w kolejną rocznicę śmierci, ojca Ryszarda oraz ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
14.00 Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii i Tomasza NIESMAK z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00 MSZA ŚW. W DPS.
17.30 NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ ŚNIEŻNEJ.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Za ++: rodziców Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, żonę Helenę, Janinę i Stanisława WAWRZYNIAK, córkę Da-nutę, brata Tadeusza, jego syna Mirosława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Zebinę i Zygmunta TRZEPIETOWSKICH, ciocię Teresę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdro-wie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Stanisława, rodziców Małgorzatę i Franciszka, teściów Annę i Stefana, + z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowa-niem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Soni i Krzysztofa z okazji 10. rocznicy ślubu oraz w intencji córek Adriany i Marii.
5. Za ++: męża Tadeusza DUDZIŃSKIEGO, rodziców Marię i Jana RAK, teściów Rozalię i Szczepana DUDZIŃSKICH, siostrę Anielę, braci, bratowe, bratanka Wiesława oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
6. Za + Guido PASTUSZKA (23).
7. Za + Marię FRAYER (23).
8. Za + Renatę GREIFF (23).
9. Za + mamę Luizę GRABIEC w 3. rocznicę śmierci i rocznicę urodzin oraz ++ z rodzin KIKLAJSZ-TIL.
10. Za ++: Kazimierza STRZAŁKOWSKIEGO w 30. dzień po śmierci i za syna Ignacego w 1. rocznicę śmierci.
11. Za ++: rodziców Jana i Martę DŁUGOSZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
12. Za ++: mamę Marię LEPSZY w kolejną rocznicę śmierci, ojca Franciszka, ojca i teścia Romana LABISZ, siostrę Lidię ŁUPINA, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Za ++: Wandę, Zdzisława, Lucjana, Bogusława, Zofię i Józefa MATYJAS, Wacława, Natalię, Krzysztofa i Pawła KWIECIEŃ, Lecha CYMBALSKIEGO i Kazimierza WOŁOSZCZAK.
14. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski dla Przemysława, z prośbą o łaskę zdrowia, Dary Ducha Świętego w intencji wiadomej Panu Bogu oraz o zdro-wie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (24 WRZEŚNIA)

6.45 j. niemiecki Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45 Za ++: męża i ojca Jana POPANDA, rodziców Jerzego i Janinę SINIAWSKICH, brata Jerzego, teściową Apolonię, ++ z pokrewieństwa LABOCHA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.
9.00 1. Za ++: męża Tadeusza w 7. rocznicę śmierci, jego rodziców, rodziców Jana i Helenę, braci i bratowe, szwagrów i szwagierki, ++ z pokre-wieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego w intencji mamy Stefanii z okazji kolejnej rocznicy uro-dzin, w intencji córki Julii z okazji 17. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża i ojca Alfreda URBAŃCZYK w 65. rocznicę urodzin.
4. Za ++: rodziców Antoniego i Marię POLAŃSKICH, ich rodziców i rodzeństwo, siostrę Janinę, jej syna Marka i męża Jana, brata Tadeu-sza, ciocię Anielę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: męża w 10. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
10.15 1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jadwigi i Mirosława HEJNO z okazji 35. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Barbary i Szymona oraz Olgi i Adama z okazji kolejnych rocznic ślubu, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach.
3. Za ++: męża Oswalda BISCHOF, syna Józefa, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + męża Edwarda KUNACH.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gabrieli i Adriana KAŁA z okazji 35. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30 suma
1. Za ++: rodziców Michała i Albinę WODARZ, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, męża Mariana, szwagierkę Krystynę, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego w intencji rocznego dziecka Michała PIONTEK, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
3. Za + ojca Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Elżbiety i Stanisława z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Bronisławy i Kazimierza ZAWITOWSKICH z okazji 60. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + ojca Jerzego KOJ w 1. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa KOJ-GMYREK.
17.30 NABOŻEŃSTWO NIEDZIELNE.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + Marię FRAYER (24).
3. Za + Renatę GREIFF (24).
4. Za + Guido PASTUSZKA (24).
5. Za + Erwina BIAŁY w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: brata Andrzeja, rodziców Marię i Zygmunta TYLUTKA, rodziców Helenę i Wiktora MISZ, dziadków obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
7. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Grzegorza z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.

Kontakt

  • ul. Kołłątaja 9, 47-100 Strzelce Opolskie
  • parafia@parafia-strzelce.pl
  • +48 77 461 24 42
  • PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600