Witamy na stronie parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Porządek nabożeństw 25-1.10.2023

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw oraz intencjami na najbliższy tydzień.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (25 WRZEŚNIA)

6.30 1. Za + Guido PASTUSZKA (25).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Marię FRAYER (25).
2. Za + Renatę GREIFF (25).
3. Za ++: żonę i matkę Gertrudę WATOLLA, rodziców i teściów, ++ pokrewieństwa WATOLLA-GRUSZKA.
17.30 Różaniec za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego)
18.00 1. Za ++ rodziców Teresę i Eugeniusza CHŁONDZYŃSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Józefa i Janinę, Zofię i Zenobiusza, żonę Krystynę i córeczkę Małgosię.
3. Za ++: Zdzisława KRAWIEC, ojca Juliana, Józefa i Agnieszkę KALICIAK oraz rodziców MAŁYCHÓW.
4. Za ++: mamę Jadwigę MUSZALA z okazji urodzin, ojca Jana, ++ z rodzin MUSZALA-BURCEK-MRÓZ-KOZIOŁ-SOJKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie dla Agaty oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla matki i dziecka.
19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 WRZEŚNIA)

6.30 1. W intencji czcicieli św. Antoniego (INTENCJE ZE SKARBONKI).
2. Za + Renatę GREIFF (26).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Guido PASTUSZKA (26).
2. Za + Marię FRAYER (26).
3. Za duszę Śp. Genowefy BIAŁY (od Anny MYTYCH).
18.00 1. Za ++: Władysława i Michalinę SZCZUROWSKICH, Jana i Marię STEBNOWSKICH, rodziców obu stron oraz ++ z pokrewieństwa.
2. W intencji Moniki i Kazimierza o Boże błogosławieństwo w rodzinie i za przyjaciół i sąsiadów.
3. Za ++: mamę Władysławę ROBAKOWSKĄ w 10. rocznicę śmierci, ojca Józefa w 29. rocznicę śmierci, dziadków obu stron oraz do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosła-wieństwo Boże w życiu rodzin POPANDA-SIEDLECKICH-SKRZYDEŁ-SZOPA.
4. Za + mamę Weronikę MIGA 1. rocznicę śmierci.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Tomasza KRUCZEK z okazji 40. rocznicy urodzin oraz za ++ ojców Krystiana i Jerzego.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. WINCENTEGO A PAULO, PREZBITERA (27 WRZEŚNIA)

6.30 1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Renatę GREIFF (27).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Guido PASTUSZKA (27).
2. Za + Marię FRAYER (27).
3. Za Radio MARYJA i Telewizja TRWAM o Boże błogosławieństwo w pracy ewangelizacyjnej i informacyjnej.
17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Caritas z Radiem Maryja).
18.00 1. Za ++: mamę Różę i męża Holgera, rodziców obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: ojca Pawła KOŹLIK w rocznicę śmierci, mamę Cecylię, dziadków i chrzestnych, ++ z pokre-wieństwa KOŹLIK-JELITO-SZEWCZYK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Michała, teściów Martę i Konrada, rodziców Agnieszkę i Jerzego, brata Jana, ++ z rodzin STELMACH-MRÓZ-JANOCHA-LIPOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Elżbietę RZEPKA w dniu urodzin, rodziców Jana i Martę, siostry Joannę i Irmgardę, brata ks. Ernesta, teściów, szwagrów i szwagierki.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA, MĘCZENNIKA (28 WRZEŚNIA)

6.30 1. Za + Marię FRAYER (28).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. O dobre wyniki badań w intencji Beaty.
7.00 1. Za + Guido PASTUSZKA (28).
2. Za + Renatę GREIFF (28).
17.30 Różaniec za młode pokolenie (Odnowa w Duchu Świętym)
18.00 MSZA ŚW. SZKOLNA
1. Za ++: siostrę Cecylię w 25. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, szwagrów, teściów, ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Tadeusza i Józefę PIWKO, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca Gerarda LUSTIG, dziadków Klarę i Alojzego LUSTIG, Annę i Zygmunta PLACEK, dziadka Edwarda MACIASZCZYK, pradziadków Rozalię i Franciszka GRUSZKA, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące z rodzin LUSTIG-OGÓREK-MAKOWIAK-GRINER-PLACEK-GRUSZKA-MACIASZCZYK.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego w intencji Anny i Piotra SKÓRA z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za duszę Śp. Genowefy BIAŁY (od Dariusza MYTYCH z rodziną).

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA (29 WRZEŚNIA)

6.30 1. Za + Guido PASTUSZKA (29).
2. Za + Marię FRAYER (29).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach PATOŁA-TANGE-DWORAK.
7.00 1. Za ++: ojca i męża Rudolfa TOMANEK, matkę Annę FIRLUS, 4 braci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie..
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Krystyny i Mariana z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Renatę GREIFF (29).
18.00 1. Za ++: Kazimierza KALICIAK, jego żonę Katarzynę, ich rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin KALICIAK-ŚWITAŁA-PRUSACZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gabrieli i Artura GUZY z okazji 20. roczni-cy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach GUZY-KOPTON.
3. Za ++: Adelajdę GRUSZKA, męża Jana, rodziców i teściów, siostry, ++ z pokrewieństwa GRUSZKA-WARZECHA-SZLISZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Andrzeja WILDE w 10. rocznicę śmierci, rodziców Emilię i Reinholda WILDE, siostrę Elżbietę, szwagra An-drzeja, szwagierki Joannę i Helenę ZDOBYLAK.
5. O Boże błogosławieństwo dla właścicieli i pracowników firmy KAPICA oraz ich rodzin.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (30 WRZEŚNIA)

6.30 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Renatę GREIFF (30).
7.00 1. Za + Marię FRAYER (30).
2. Za + Irenę GASZ w 30. dzień po śmierci – o radość życia wiecznego.
3. Za duszę Śp. Genowefy BIAŁY (od Józefy MYTYCH).
15.00 MSZA ŚW. W DPS.
17.30 NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ ŚNIEŻNEJ.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Za ++ rodziców Hildegardę i Zdzisława PRZYBYŁEK w rocznice urodzin, dziadków i pokrewieństwo obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w zdrowie.
2. Za ++: Wandę i Michała MIKUŁA, Tadeusza MIKUŁA, Katarzynę i Stanisława PAWŁOWSKICH, ++ z pokrewień-stwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Zofii WRZESZCZ i całej rodziny.
4. Za + Bronisławę RODZEŃ w rocznicę śmierci.
5. Za ++: Emilię SOŁGA, rodzeństwo i ++ z pokrewieństwa.
6. Za + Alojzego ADAMIK w 16. rocznicę śmierci, żonę Agnieszkę, siostrę Cecylię SZEJA, ++ z pokre-wieństwa ADAMIK-KALUS-KLIMEK-DONAT-FELIKS oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w ro-dzinie.
7. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże i Światło Ducha Świętego w intencji Martyny ZDOBYLAK z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
8. Za + Guido PASTUSZKA (30).
9. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowa-niem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Ma-rzeny i Grzegorza z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o zdrowie w intencji Marii oraz opiekę dla całej rodziny.
11. Do Trójcy Przenajświętszej przez wstawiennictwo Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Michała Archanioła i św. Józefa z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego oraz pomoc w intencji Bogu wiadomej w rodzinach SZUTOWICZ i KALISZ.
12. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus o zdrowie dla Sylwii.
13. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus o zdrowie dla Ireny i dzieci z rodzina-mi.
14. Za ++: syna Artura KAŁKA w 20. rocznicę śmierci, męża Huberta, ++ z rodzin KAŁKA-MRÓZ, Ewę KOJ, Zofię WALKOWSKĄ, Macieja FRANKOWSKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15. Za ++ Barbarę i Jana BABICZ o radość życia wiecznego.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (1 PAŹDZIERNIKA)

6.45 j. niemiecki Za + Józefa MOJZA (1).
7.00 MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45 1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Adama MESSA, Henryka LIPIŃSKIEGO, Bolesława GAR-BACIKA, Andrzeja ZALESKIEGO, Teodorę WIECZOREK, Andrzeja GOŁĄBKA, Aleksandra JURKA, Krystynę RODZEŃ, Józefa SOLGA, Piotra KUMORKA, Barbarę NIKITENKO.
2. Za ++: mamę Renatę MAZUREK w 3. rocznicę śmierci, ojca Huberta, syna Marcina, brata Jerzego, ++ z pokrewieństwa WYSZKOWSKICH-MAZURKÓW-BARTCZAKÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za duszę Śp. Genowefy BIAŁY (od Janusza MYTYCH z rodziną).
9.00 MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.
9.00 1. Za ++: rodziców Franciszka i Marię KOŁODZIEJCZYK, brata Jerzego, wszystkich ++ z rodzin KOŁODZIEJCZYK-WAWRZYNEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (1).
3. Za ++: Wiktorię KLEMAN, męża Rudolfa, syna Joachima, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej i św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże w intencji Jadwigi URBAŃCZYK z okazji urodzin.
10.15 1. Za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdro-wie i błogosławieństwo Boże dla Magdaleny z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Dary Ducha Świętego w rodzinach dzieci.
2. Za ++: męża Norberta HABASZ, rodziców Cecylię i Franciszka PIONTEK, teściów Elżbietę i Jerzego HABASZ, sio-strę Irenę, szwagra Pawła, Pawła HADAMIK, ++ z pokrewieństwa PIONTEK-HABASZ-HADAMIK, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Barbary i Pawła RUDNER z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
11.30 suma
1. Za + Herberta KULPOK oraz ++ z pokrewieństwa KULPOK-SKLORZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z proś-bą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Aleksandry MIKOŁAJCZYK z okazji 50. rocznicy uro-dzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z proś-bą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Alfonsa GRUSZKA z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego w intencji rocznego dziecka Antoniny SZCZEPANIAK, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Świętego.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++ męża Jana i jego rodziców – o radość życia wiecznego.
3. Za ++ przyjaciół, krewnych i znajomych – o radość życia wiecznego.
4. Za + Cecylię MARCINIAK (1).
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Józefa z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i wypełnienie woli Bożej w intencji Panu Bogu wiadomej.
6. Za ++: męża Czesława ROMANOWICZA w 6. rocznicę śmierci, rodziców, babcię Zofię, szwagra Stanisława, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Kontakt

  • ul. Kołłątaja 9, 47-100 Strzelce Opolskie
  • parafia@parafia-strzelce.pl
  • +48 77 461 24 42
  • PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600