Witamy na stronie parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Porządek nabożeństw 6 - 12.11.2023

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw oraz intencjami na najbliższy tydzień.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (6 LISTOPADA)

6.30 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Adriana PANEK (6).
7.00 1. Za + Teresę MACIEJCZYK w 6. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
2. Za + brata Waleriana KAMIŃSKIEGO (4).
Za ++: rodziców Annę i Wilhelma, dziadków obu stron, siostry Elżbietę, Martę i Marię, szwagra Józefa, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa WITT-JAROSZ-LIPOK-WALOSZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.15 Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00 1. Za + ojca Jana w 3. rocznicę śmierci.
2. Za ++: syna Mariusza, rodziców Władysława i Anielę DUDEK, ++ z pokrewieństwa DUDEK-LECHOWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Marię KOPREK, męża Ryszarda, rodziców, teściów i rodzeństwo oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
4. Za ++: rodziców Irenę i Adama KAZAN, męża Andrzeja PUCHOWSKIEGO, ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ z pokrewieństwa MALCHEREK-SNADNY, męża Jana SNADNY.
6. Za ++: rodziców Elżbietę i Sylwestra, córkę Elwirę, teściów i dziadków, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + Irenę GASZ (6).

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (7 LISTOPADA)

6.30 1. W intencji czcicieli św. Antoniego (INTENCJE ZE SKARBONKI).
2. Za + brata Waleriana KAMIŃSKIEGO (5).
7.00 1. Za ++: rodziców Anielę i Ignacego PIEKARCZYK, Elżbietę i Gerarda MUSZKIET, brata Joachima, dusze w czyśćcu cierpiące dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Adriana PANEK (7).
3. Za ++: Stefanię i Zygmunta POCHRZĘST oraz ich syna Janusza – o radość życia wiecznego.
17.15 Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej o nawrócenie Rosji.
3. Za + Irenę GASZ (7).
4. Za + Elżbietę MALACH (od Jadwigi z rodziną).
5. Za + Bernarda KAUF (od Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym).

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LISTOPADA)

6.30 1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + brata Waleriana KAMIŃSKIEGO (6).
7.00 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Adriana PANEK (8).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwem Królowej Różańca Świętego za Pompejów z podziękowa-niem za odebrane łaski, z prośbą o powrót do zdrowia dla Maximiliana oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Rajmunda ADA-MIETZ z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie (od Przyja-ciół).
17.15 Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00 1. Za ++: Łucję GŁOWANIA, jej rodziców, siostry i brata, ++ z pokrewieństwa.
2. Za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej w intencji małżeństw starających się o potom-stwo.
3. Za + Kamila ZWIÓR w rocznicę urodzin o radość życia wiecznego.
4. Za ++: Amalię GRUSZKA, Klarę, Walentego i Elżbietę GRUSZKA, Waleskę, Albina i Bernarda BLASZCZYK, Huberta i Rolanda SZNURA, dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za wszystkich ++ z rodzin STELMACH-MRÓZ-LIPOK-JANOCHA-SOŁTYSEK-BURZAN oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za + Irenę GASZ (8).

CZWARTEK – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (9 LISTOPADA)

6.30 1. Za + brata Waleriana KAMIŃSKIEGO (7).
2. Za + Adriana PANEK (9).
7.00 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: matkę Martę, ojca Hieronima w rocznicę śmierci, męża Teodora, zięcia Waldemara, teściów Marię i Franciszka, rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30 RÓŻANIEC ZA MŁODE POKOLENIE (ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM)
18.00 Msza św. szkolna.
1. Za ++: ojca, dziadka i pradziadka Stefana PYKA ciocię Gertrudę, dziadków z obu stron PYKA-WUTKE-DRESZER
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Teresy z okazji 55. rocznicy urodzin.
3. Za + Irenę GASZ (9).
4. Za + Elżbietę MALACH (od bratowej Marii z rodziną).
5. Za ++: rodziców Annę i Wilhelma STACH, 3 szwagrów, 2 szwagierki, + Marię Sznapka, ++ Jadwigę i Marię WITOŃ, ++ z pokrewieństwa STACH-SZNAPKA i dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za ++: rodziców Gertrudę i Konrada ZYLKA, brata Reinholda, męża Joachima STACH, syna Bernarda, szwagra Alfonsa PIETRUSZKA i |++ z pokrewieństwa ZYLKA-STEFANIDES oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA (10 LISTOPADA)

6.30 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Adriana PANEK (10).
7.00 1. Za + Irenę GASZ (10).
2. Za + brata Waleriana KAMIŃSKIEGO (8).
18.00 1. Za ++: Józefę i Wojciecha KASPERSKICH, Zofię i Mariana KRAWCZYK, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Stanisława TOŁKACZ w 3. rocznicę śmierci, rodziców Ludwikę i Stanisława ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Ignacego i Wiktorię KULIK, SYNA Alfreda o radość życia wiecznego.
4. Za ++: męża Juliana DĄBROWSKIEGO, rodziców Zofię i Jana KASIOREK, dziadków WODZYŃSKICH-KASIOREK, teściów DĄBROWSKICH, siostrę Halinę, siostrzenicę Mariolę, 3 szwagrów, babcie Marię, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ rodziców Zofię i Ignacego GARBAS, męża Piotra ZDYBEL, Helenę WACŁAWCZYK , ++ z rodzin GARBAS-ZDYBEL

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. MARCINA Z TOURS, BISKUPA. NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI (11 LISTOPADA)

6.30 Za + Adriana PANEK (11).
7.00 1. Za + brata Waleriana KAMIŃSKIEGO (9).
2. Za + Irenę GASZ (11).
3. Za ++: męża ZAMBRZYCKIEGO, braci Mieczysław, Henryka i Pawła.
9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny .
14.00 Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gizeli PIONTEK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00 MSZA ŚW. W DPS.
17.30 NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ ŚNIEŻNEJ .
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Za ++: rodziców Katarzynę i Eugeniusza DOMERECKICH, braci Michała, męża Jana BURATOWSKIEGO, ++ z rodziny i pokrewieństwa
2. Za ++ rodziców Walerię i Franciszka BARTODZIEJ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Romana i Elżbietę TREPISOR, męża Mieczysława PAWLUS, jego rodziców, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marioli i Andrzeja oraz córki Liliany z rodziną.
5. Za ++: rodziców Henryka i Annę DONAT, ich synów Joachima, Jana i Norberta , ++ małżonków Annę i Wiktora DONAT, ++ rodzeństwo Bertę i Józefa DONAT, ++ z pokrewieństwa.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12 LISTOPADA)

6.45 j. niemiecki Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego dla Dominika i Nikoli.
7.00 MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45 Za + Adriana PANEK (12).
9.00 MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.
9.00 1. Za + brata Waleriana KAMIŃSKIEGO (10).
2. Za + Irenę GASZ (12).
3. Za ++: rodziców Gerharda i Urszulę SOWA, brata Huberta, zięcia Joachima, ciotki i wujków, ++ z pokrewieństwa SOWA-SKOWRONEK-PYKA-SZALA-PSZOWSKICH.
4. Za ++: rodziców Pawła i Helenę SARNES, dziadków, ++ z pokrewieństwa SARNES-BLYSZCZ-GORDZIELIK-FRANCUZ-KARMAŃSKICH.
5. Za ++: rodziców Jana i Agnieszkę LIPOK, męża i ojca Pawła, córkę Różę TOMALA, zięcia Zygfryda, braci Józefa i Alfonsa, bratową Marię oraz ++ z pokrewieństwa LIPOK-SZŁAPA-MRÓZ-KRAKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15 1. Za ++: rodziców Pawła i Martę SZŁAPA, córki Dorotę, Reginę i Teresę, zięciów Zygfryda, Andrzeja i Józefa, wnuczkę Olę, teścia Ryszarda SZWAT, ++ z rodzin PIĘTKA-SZŁAPA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Zygmunta i Ewy z okazji 65 rocz-nicy urodzin oraz w intencji synów i ich rodzin
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka - Nadii ZIĘTEK o zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 90. rocznicy urodzin Teresy BĄK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka - Oliviera JUDA o zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
11.30 1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marii w 89. rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Zdzisława z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego w intencji rocznego dziecka - Pauliny SKÓRA oraz w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Tadeusza ZDOBYLAKA z oka-zji 85. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny, oraz w intencji Wojciecha ZDOBYLAKA w 25. rocznicę urodzin.
17.30 NABOŻEŃSTWO.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. 2. Za ++ teściów Stanisława i Dionizego LESZCZYŃSKICH w kolejną rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża i ojca Artura CELES o radość życia wiecznego.

Kontakt

  • ul. Kołłątaja 9, 47-100 Strzelce Opolskie
  • parafia@parafia-strzelce.pl
  • +48 77 461 24 42
  • PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600