Witamy na stronie parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

Porządek nabożeństw 9-15.10.2023

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw oraz intencjami na najbliższy tydzień.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 PAŹDZIERNIKA)

6.30 Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 1. Za + Cecylię MARCINIAK (9).
2. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (9).
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 1. Za + żonę Różę JANOWSKĄ w 14. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Adolfa i Władysławę JANOWSKICH, braci Jana, Wacława, Kazimierza i Stanisława, teściów Elżbie-tę i Józefa SZOLC, szwagra Henryka, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Józefa MOJZA (9).
4. Za + Marka CYBULSKIEGO w 1. rocznicę śmierci.
5. Za ++: teściów Antoniego i Małgorzatę SŁOMCZYŃSKICH, syna Mieczysława, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Beaty i Gerarda z okazji 60. rocz-nicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. W intencji czcicieli św. Antoniego (INTENCJE ZE SKARBONKI).
2. Za + Cecylię MARCINIAK (10).
3. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (10).
7.00 1. Za + babcię Zdzisławę w rocznicę śmierci.
2. Za + Józefa MOJZA (10).
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 1. Za +: rodziców Agnieszkę i Władysława, brata Marka z podziękowaniem za dar życia i miłości, z prośbą o opiekę Maryi nad rodziną.
2. Za + córkę Ninę SOŁTYSEK w 4. rocznicę śmierci.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Barbary z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: męża Stanisława i syna Marka HOROWSKICH, rodziców, siostrę Agnieszkę, braci Jana i Andrzeja oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Adama EMERLING – o radość życia wiecznego.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (11 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za ++: córkę Edytę, syna Jana, męża Alfreda, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (11).
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 1. Za + ojca Artura MORAWIEC w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
2. W intencji Patryka z okazji urodzin, w podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w rodzinach DITTRICH, ZIAJA i KUREK.
3. Za + Cecylię MARCINIAK (11).
4. Za + Józefa MOJZA (11).
5. Za ++: rodziców Karola i Wiktorię MAKSELON, Rudolfa i Anielę KUCHAJEWICZ, męża Czesława, córkę Ewę, 4 braci i siostrę Edytę, ++ z pokrewieństwa MAKSELON-KUCHAJEWICZ i dusze w czyść-cu cierpiące.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 PAŹDZIERNIKA)

6.30 Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (12).
7.00 1. Za + Cecylię MARCINIAK (12).
2. Za + Józefa MOJZA (12).
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 MSZA ŚW. SZKOLNA
1. Za ++: matkę Magdalenę i ojca Leona, siostrę Reginę, brata Bernarda, teściów Janinę i Franciszka oraz ++ z po-krewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Wiktorię WAWRZYNEK w rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: rodziców Jana i Wiktorię BOGDOŁ, Ewalda i Helenę BOK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie BOGDOŁ.
4. Za ++: siostrę Ilonę, ojca Stanisława PSZOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Z podziękowaniem za szczęśliwe pielgrzymowanie do Jordanii.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, PREZBITERA. WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ Z FATIMY (13 PAŹDZIERNIKA)

6.30 Za + matkę Marię SKRZYSZEWSKĄ w kolejną rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny.
7.00 1. Za + Józefa MOJZA (13).
2. Za ++: ojca Rudolfa, dziadków Emilię i Wilhelma, Gertrudę i Emila, wujka Józefa, ciocię Edeltraudę, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa WILCZEK-SŁADEK-SZOPA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej o nawrócenie Rosji.
18.00 1. Za ++: matkę Marię KUCHARCZYK, ojca Jana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinie.
2. Za + Cecylię MARCINIAK (13).
3. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (13).
4. Za + męża Artura CELES, ++ z rodzin CELES-PURKOP oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: ojca i dziadka Reinholda LIZON oraz przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej o zdrowie i Boże Błogo-sławieństwo w rodzinach LIZON, PISARSKI i GLÜCK.
6. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Teresy z okazji 60. rocznicy urodzin.
18.30 RÓŻANIEC FATIMSKI.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (14 PAŹDZIERNIKA)

6.30 1. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (14).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00 Za + Józefa MOJZA (14).
11.00 ŚLUB KONKORDATOWY: Marcin BURZYK – Justyna SKÓRNIEWSKA.
15.00 MSZA ŚW. W DPS.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Msza św. w intencji nauczycieli, katechetów, pracowników oświaty i uczniów naszej parafii – z okazji Dnia Nauczyciela.
2. Za ++: żonę Helenę BUDZANOWSKĄ, rodziców Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, brata Tadeusza i jego syna Mirosława, teściów Stanisława i Janinę WAWRZYNIAK, córkę Danutę i jej syna Michała oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Henryka LIPIŃSKIEGO w 1. rocznicę śmierci, rodziców Janinę i Władysława MAZUR, teściów Mariannę i Leona LIPIŃSKICH, brata Zygmunta i bratową Teresę, szwagra Tadeusza, zięcia Mirosława, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: męża Jerzego w rocznicę urodzin, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Cecylię MARCINIAK (14).
6. Za ++ rodziców Władysławę i Stanisława NAMYŚLAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowa-niem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Mał-gorzaty i Krzysztofa z okazji 20. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w ro-dzinie.
8. Za ++: męża Stefana, teściów i rodziców, zaginionego brata Rainholda, zięcia Norberta, ++ z po-krewieństwa GIERLICH-NIEŚWIEC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za + Marię URBAŃCZYK – o radość życia wiecznego (od Mieszkańców ulic: Torowej i Sadowej).
10. Za + Gertrudę RAJ – o radość życia wiecznego.
11. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej z Fatimy za + brata Andrzeja ZALESKIEGO w 1. rocznicę śmierci i ++ z rodziny – o radość życia wiecznego.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15 PAŹDZIERNIKA)

6.45 j. niemiecki Za żyjących i ++ Dobrodziejów Parafii.
7.00 MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45 1. Za + mamę Jadwigę ADASZEK i ++ z rodziny.
2. Za + Antoniego PSZOWSKIEGO (15).
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Szkaplerznej, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Jana od Krzyża, św. Edyty STEIN z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej oraz błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego w wypełnianiu woli Bożej oraz w intencji Panu Bogu wiadomej dla rodzin SZUTOWICZ i KALISZ.
4. Za ++ rodziców Antoniego i Martę HELISZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.
9.00 1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 23. rocznicy ślubu, z prośbą o dalszą opiekę dla Huberta z okazji urodzin oraz o Dary Ducha Świętego dla dzieci, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: żonę Łucję NIEBOJ, syna Klaudiusza, rodziców Bertę i Ryszarda, teściów Joannę i Konrada, zięcia Bernarda, siostry Krystynę i Gertrudę, brata Wilhelma, bratową Erykę, szwagra Wiktora, ciocię Agnes oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Pawła MICHALSKIEGO, jego rodziców i rodzeństwo.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Danieli KOWACZYK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15 1. Za ++: męża Helmuta GUZ, jego żonę Helenę, rodziców Genowefę i Alfonsa, Elżbietę i Pawła KASZTAN, ++ z po-krewieństwa GUZ-KASZTAN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Józefa BIENIEK, rodziców, teściów, rodzeństwo, szwagrów, ciocię Jadwigę, Herberta i Krystynę NO-COŃ, Pawła i Adama MIKA.
3. Za ++ z rodzin ADASZEK i ROMANOWSKI.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego w intencji syna Karola z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ męża Gerarda LIPOK i syna Piotra.
6. Za ++: żonę Irenę ISAŃSKĄ zd. NAZIMEK, rodziców Zofię i Antoniego, chrzestną Iwonę STROŻEK zd. NAZIMEK – o radość życia wiecznego.
11.30 suma
1. Za ++: siostrę Gabrielę SKROBOCZ w 5. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Rudolfa WAWRZYŃCZYK, braci ks. Krystiana i Henryka, bratową Teresę, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Beatę DŁUTOWSKĄ w 5. rocznicę śmierci, teścia Stanisława, jej rodziców Danutę i Stanisława JANOCHA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Józefa MOJZA (15).
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzyma-ne łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Krystyny i Lothara MRÓZ z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + męża Józefa GARDAS, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz ++ Annę i Alfreda TIL.
3. Za + Ewę BACZYŃSKĄ w 3. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Cecylię MARCINIAK (15).
5. Za ++: rodziców Franciszkę i Alojzego TOMASZOWSKICH, dziadków Ewę TOMASZOWSKĄ, Gertrudę i Antoniego KO-PREK, ++ z rodzin TOMASZOWSKICH-KOPREK-ANIOŁ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: teściów Henrykę i Franciszka KACZMARKÓW, ++ z rodzin KACZMAREK-BEDNARSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: męża, ojca i dziadka Wiktora SKRZYPIEC w rocznicę śmierci, rodziców Marię i Alojzego, brata Waltera, rodzi-ców Annę i Józefa KAPICA, brata Józefa, szwagrów Jana i Ernesta oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za + Aleksandra JUREK w 1. rocznicę śmierci.
9. Za ++: męża Aleksandra ŁUKASIEWICZA w dniu urodzin, rodziców i teściów, Mariannę i Andrzeja ZWOLIŃ-SKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Kontakt

  • ul. Kołłątaja 9, 47-100 Strzelce Opolskie
  • parafia@parafia-strzelce.pl
  • +48 77 461 24 42
  • PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600