Ogłoszenia II Niedziela Adwentu 10.12.2023

II NIEDZIELA ADWENTU (10 GRUDNIA)

• 1. rocznica konsekracji biskupa Waldemara MUSIOŁA.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Adwentowe.
• W godzinach 15.00-20.00 w hali sportowej w Strzelcach Opolskich (ul. Kozielska 34) coroczny halowy turniej pił-karski pod hasłem „Rodzinne kibicowanie Fair Play”. Dla kibicujących rodzin przygotowano wiele konkursów z atrak-cyjnymi nagrodami, m.in. vouchery na zestawy meblowe, kurs prawa jazdy, rodzinne pobyty w miejscach wypoczyn-kowych, kolacje rodzinne, spływy kajakowe, sprzęt sportowy i wiele innych nagród. Wstęp jest wolny. Szczegóły na plakacie.
• Od poniedziałku codziennie, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na Msze św. roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00). Zachęcamy dzieci do brania udziału w procesji z lampionami. Nie będzie Mszy św. szkolnych. Zachęcamy również do przygotowywania przez dzieci „serduszek” z zapisanymi dobrymi uczynkami. Najpiękniejsze prace będą później ozdobą bo-żonarodzeniowego wystroju kościoła. Jak co roku będzie możliwość losowania nagród.
• W czwartki i piątki Adwentu tu w kościele o godz. 19.30 – RORATY OSTATNIE W MIEŚCIE.
• Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny.
• Pani Grażynie DEMBOŃCZYK i panom: Wojciechowi KRAJEWSKIEMU i Jerzemu NIESZWIECOWI dziękujemy za wykonanie dekoracji adwentowej w kościele.
• Dziękujemy za udział we Mszy św. odpustowej w kościele św. Barbary. Wspólnocie Błogosławieństw - za nabo-żeństwo i adorację.
• Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 10 zł).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 GRUDNIA)

• O godz. 18.00 Msza św. roratnia dla młodzieży klas VIII przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
• W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki, kalendarze i świece adwentowe.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 GRUDNIA)

• 60. rocznica urodzin biskupa opolskiego Andrzeja CZAI. Msza św. w intencji księdza Biskupa Andrzeja o godz. 7.00.
• O godz. 16.45 w kościele nabożeństwo formacyjne dla członków Róż Różańcowych.
• O godz. 18.00 Msza św. roratnia dla młodzieży klas VI i VII (PSP 1) przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. ŁUCJI, DZIEWICY I MĘCZENNICY. MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 GRUDNIA)

• Po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.45) Różaniec Fatimski).

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA OD KRZYŻA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (14 GRUDNIA)

• O godz. 16.30 próba Scholi Dziecięcej w domu katechetycznym.
• O godz. 18.00 Msza św. roratnia dla młodzieży klas VII (PSP 4 i 7) przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 GRUDNIA)

• O godz. 19.00 w kościele parafialnym w Piotrówce dekanalne czuwanie dla młodzieży. Zapraszamy młodzież od klasy VII szkoły pod-stawowej oraz starszą.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (16 GRUDNIA)

• Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian – od godz. 8.30.
• O godz. 10.oo zbiórka ministrantów.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu i nie odwlekaniu na ostatni tydzień! Plan spowiedzi przedświątecznej w Informatorze dzisiejszym i w gablotce.
• W każdą sobotę o godz. 16.00 zapraszamy do domu katechetycznego młodzież i dorosłych na próbę chóru.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej.

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE (17 GRUDNIA)

• O godz. 17.30 Nabożeństwo Adwentowe.
• Bierzmowanie naszej młodzieży – 19 IV 2024. Miejsce zostanie dopiero ustalone.
• Jak co roku nasza parafia organizuje letnią pielgrzymkę tym razem naszym miejscem docelowym będą Sanktuaria Maryjne Szwajcarii. W programie min. 2,5 godz. przejazd najpiękniejszą trasą kole-jową Szwajcarii. Chętnych odsyłamy na stronę internetową parafii i do gablotki.
• Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju w grudniu – 27 XII, godz. 19.00.
• W niedzielę 14 I 2024 r. wyjazd do Cieszyna na „Jasełka Tradycyjne”. Szczegóły na plakacie. Cena 75 PLN. Tel. kontaktowy 607 775 898.
• Chętnych do ofiarowania choinek do dekoracji kościoła - prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii parafialnej. Apelu-jemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy już odpowiedzieli na nasz apel.
• Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
• Do wieczności odeszli: Śp. Gottfried NIEBOJ (l. 85, ul. Nowowiejska), Śp. Ewa SZCZUŻEWSWKA (l. 84, ul. Sosnowa), Śp. Renata SZYBIAK (l. 60, ul. 1 Maja, pogrzeb w środę (13 XII br.), godz. 12.00), Śp. Edward WOJDA (l. 88, ul. Marka Prawego, pogrzeb w czwartek (14 XII br.), godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Drogim Parafianom i Gościom życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocniło Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Boża Śnieżna – módl się za nami!