Ogłoszenia III Niedziela Adwentu 17.12.2023

III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE (17 GRUDNIA)

• Rada Duszpasterska rozprowadza opłatki, świece (duża 15 zł, mała 7 zł) i kalendarze.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Adwentowe.
• Kolekta inwestycyjna na potrzeby Parafii.
• Do soboty włącznie zapraszamy na Msze św. roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00). Zachęcamy dzieci do brania udziału w procesji z lampionami. Nie będzie Mszy św. szkolnej. Za-chęcamy również do przygotowywania przez dzieci „serduszek” z zapisanymi dobrymi uczynka-mi. Najpiękniejsze prace będą później ozdobą bożonarodzeniowego wystroju kościoła. Losowanie nagród dla uczestników tegorocznych rorat tradycyjnie 28 XII po Mszy św. w intencji wszystkich dzieci o godz. 9.00. Prosimy o dostarczanie wypełnionych i podpisanych plansz adwentowych do rozpoczęcia tej Mszy św.
• W czwartek i piątek tu w kościele o godz. 19.30 – RORATY OSTATNIE W MIEŚCIE.
• O godz. 16.30 adoracja w kościele Bożego Ciała prowadzona przez obrońców życia.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanij-ny.
• Dziękujemy:
-za możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian,
- Rodzinie bł. Edmunda za „Mikołaja” w szpitalu,
- Uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy, Mariankom i grupie młodzieży pod kierownictwem s. Joanny i p. Karoliny CENA - za przygotowanie paczek dla chorych i starszych Parafian,
- fundatorom roratnich nagród dla dzieci oraz wszystkim ofiarodawcom choinek,
- Nadleśnictwu Strzelce Opolskie.
• Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 10 zł).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (18 GRUDNIA)

• W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki, kalendarze i świece adwentowe. Będzie ona czynna tylko w poniedziałek (18 XII) i wtorek (19 XII). W okresie świątecznym będzie nieczynna do 30 XII 2023 r.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 GRUDNIA)

• O 19.30 w salkach parafialnych kolejne spotkanie dla młodzieży po Bierzmowaniu.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (20 GRUDNIA).
CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (21 GRUDNIA)

• O godz. 16.30 próba Scholi Dziecięcej w domu katechetycznym.
• O godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej na plebanii.
• O godz. 19.30 „Roraty Ostatnie w Mieście” z muzyczną oprawą chóru parafialnego.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 GRUDNIA)

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (23 GRUDNIA)

• O godz. 10.oo zbiórka ministrantów.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu i nie odwlekaniu na ostatni tydzień! Plan spowiedzi przedświątecznej w Informatorze dzisiejszym i w gablotce.
• W każdą sobotę o godz. 16.00 zapraszamy do domu katechetycznego młodzież i dorosłych na próbę chóru.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej.

IV NIEDZIELA ADWENTU. WIGILIA UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO (24 GRUDNIA)

• O godz. 11.30 Msza św. w intencji uczestników tegorocznych rorat i ich rodzin. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, ani nabożeństwa. Intencja z tej Mszy św. zostanie odprawiona o godz. 16.00. Pasterki: 16.00 (dla dzieci), 22.00 (Księży Las), 24.00 (kościół parafialny). O 23.30 nabożeństwo przed Pasterką prowadzone przez Chór Canticum Novum. Ofiary z Pasterki prze-znaczone na Fundusz Obrony Życia. W tym dniu zwyczajowo zachowujemy abstynencję od pokarmów mięsnych.
• W II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 11.30 Msza św. z kazaniem stanowym (wygłosi ks. prof. Grzegorz POŹNIAK) w intencji mężczyzn. Ministrantów-weteranów zapraszamy do podję-cia się tego dnia służby przy ołtarzu pańskim (proszę przyjść do zakrystii o godz. 11.00).
• 27 XII br. o godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.
• 29 XII br. o godz. 19.00 w kościele odbędzie się koncert kolęd grupy „ENEJ”, który jest organi-zowany we współpracy ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury.
• Bierzmowanie naszej młodzieży – 19 IV 2024 w Dziewkowicach.
• Od 2 I 2024 r. odwiedziny kolędowe. W tym roku odwiedzimy ulice, które kolędę miały w styczniu 2020 r. Szczegółowy program kolędy opublikujemy wkrótce.

• Do wieczności odeszli: Śp. Renata SZYBIAK (l. 60, ul. 1 Maja), Śp. Edward WOJDA (l. 88, ul. Marka Prawego), Śp. Irena WÓJCICKA (l. 75, ul. J. Rychla), Śp. Sylwia BRAWAN-SKI zd. MALYSEK (l. 64, Niemcy, dawniej ul. Nowowiejska), Śp. Alicja GOSPODARCZYK (l. 80, ul. J. Rychla, pogrzeb we wtorek (19 XII br.), godz. 14.00). Wieczny odpoczynek…

Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Matko Boża Śnieżna, módl się za nami!