Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła 16.07.2023

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 LIPCA)
• Kolekta na cele inwestycyjne Parafii.
• O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
• O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji obrony życia.
• Na Górze Św. Anny odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi i możliwością przyjęcia szkaplerza. Szczegółowe informacje na plakacie.
• Odpust w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dolnej. Suma odpustowa o godz. 11.00
• W okresie wakacyjnym (26 VI — 1 IX) kancelaria parafialna czynna popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – w ciągu tygodnia od ok. 6.30 do 7.15 oraz około pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą, w soboty także od godz. 17.00. W niedziele zazwyczaj w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
• Bóg zapłać także za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubilatom).
• Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest Gość Niedzielny (cena 10 zł).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (17 LIPCA)

• Na Górze św. Anny początek Święta Młodzieży. Zapisy odbywają się poprzez formularz rejestracyjny. Wszelkie zapytania należy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
• W kancelarii parafialnej zapisy na 47. Opolską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną (nasza „2 niebieska” wy-rusza 14 VIII z Opola).

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI. WSPOMNIENIE BŁ. ALFONSA TRACKIEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA (18 LIPCA)
• Albania stała się miejscem męczeńskiej śmierci Ślązaka urodzonego w Bliszczycach k. Branic na terenie obecnej diecezji opolskiej. Jeszcze wiele lat po zakończeniu II wojny światowej był to kraj rządzony przez reżim komunistyczny Envera Hodży. Był to pierwszy kraj, który ogłosił, że jest ateistyczny, a praktykowanie religijne karano śmiercią. 26 kwietnia 2016 roku papież Franciszek podpisał dekret uznający męczeństwo kapłanów, którzy oddali życie za wiarę. Uroczystość beatyfikacyjna miała miejsce 5 listopada 2016 r. w katedrze św. Szczepana w Szkodrze w Albanii. Beatyfikowanymi ogłoszono arcybiskupa Viçenca Prennushiego oraz 37 innych kapłanów, którzy zginęli zamęczeni w więzieniach lub zostali zamordowani w latach 1945–1974. W tym gronie znalazł się kapłan „z tej ziemi” – ks. Alfons Tracki.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (19 LIPCA)

CZWARTEK - WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, PREZBITERA, PATRONA DIECEZJI OPOLSKIEJ (20 LIPCA)

• Dominikanin z Kamienia Śląskiego (1180-1242). Uważano go za należącego do rodu Odrowążów jako kuzyna św. Jacka i bł. Bronisławy. Patron Diecezji Opolskiej.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (21 LIPCA)

SOBOTA - WSPOMNIENIE ŚW. MARII MAGDALENY (22 LIPCA)

• Jest patronką dobrej przemiany. Patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia do którego należała św. Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się siostry. Relikwie Marii Magdaleny znajdują się we Francji, w Vezelay.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
• O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej (można przynieść intencje modlitewne zapisane na karteczkach, proszę wziąć ze sobą obrazki z modlitwa do MB Śnieżnej). Polecane intencje modlitewne, które dotychczas były wyczytywane w czasie Mszy świętych będą powierzane Bogu w czasie tych nabożeństw. W czasie Eucharystii będziemy polecać jedynie intencje wynikłe z sytuacji losowych (np.: wypadek, niespodziewana operacja).

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 LIPCA)
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów. Ofiara kierowców składana przy poświęceniu pojazdów przeznaczona jest na wsparcie misjonarzy z naszej diecezji.
• O godz. 18.00 Msza św. w intencji kierowców.
• Odpust ku czci św. Anny Samotrzeciej na Górze św. Anny. Msza św. o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie. PKS Strzelce Opolskie S.A uruchamia specjalne kursy na Górę św. Anny "Odpust ku czci św. Anny". Obsługiwane będą trzy trasy, m.in.: TRASA nr. 1: Strzelce Op. Dworzec Autobusowy - 9:00, Strzelce Op. Osiedle Piastów (ul. Klonowa) - 9:05, Rożniątów - 9:20, Kalinów - 9:23. Odjazdy powrotne z rynku na Górze św. Anny o godz. 14:00. Szczegóły na plakacie.
• W kancelarii przyjmujemy zgłoszenia (do 10 VIII) na wrześniowe Pielgrzymki Srebrnych (3 IX, godz. 14.00) i Złotych (10 IX, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich. W zgłoszeniu prosimy podać: imiona i nazwisko, adres z numerem telefonu oraz datę i miejsce zawarcia ślubu kościelnego. Na podane przez Jubilatów adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia.
• Decyzją Księdza Biskupa Opolskiego z dniem 23 VIII posługę w naszej parafii zakończą ks. Andrzej Glinka i ks. Daniel Jaszczyszyn. Ks. Andrzej od 24 VIII będzie proboszczem w parafii Wniebowzięcia NMP w Biedrzychowicach. Ks. Daniel od 24 VIII będzie wikariuszem w parafii św. Wacława w Krzanowicach. W tym samym dniu posługę w naszej parafii podejmą ks. Kamil Bania (dotychczasowy wikariusz w parafii NSPJ w Kluczborku) oraz ks. Łukasz Kauf (dotychczasowy wikariusz w parafii Narodzenia NMP w Głubczycach).
• Nastąpiła awaria kamery internetowej z naszego kościoła. Postaramy się - w miarę możliwości - jak najszybciej ją usunąć. Przepraszamy za tą niedogodność.

• Do wieczności odeszli: Śp. Jan KACZMARCZYK (l. 66, ul. Krakowska); Śp. Zofia PIO-TROWSKA (l. 91, DPS Szymiszów). Wieczny odpoczynek…

• Drogim Parafianom i Gościom życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocniło Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Matko Boża Śnieżna – módl się za nami!