XX Niedziela Zwykła 18.08.2024

XX Niedziela Zwykła (18 sierpnia 2024)
  • Kolekta na cele remontowe i inwestycyjne.
  • O godz. 17.30 Nabożeństwo.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie przysłużyli się w przygotowaniu i przebiegu naszego odpustu parafialnego.
  • Dziękujemy Różom Różańcowym, Margaretkom i Dobrodziejom za wykonanie bukietów z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP (ofiara wyniosła – 900 PLN).
  • Dziękujemy ks. Kamilowi, innym księżom oraz uczestnikom Pielgrzymki Opolskiej z „Niebieskiej Dwójki”. Dziękujemy także Strzeleckiej Policji.
  • Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom oraz Zaangażowanym w ugoszczenie naszych pielgrzymów tu na miejscu i na trasie. W szczególności: Państwu RUDNER, p. Grażynie WALCZAK i p. Arnoldowi KOZIOŁ oraz wszystkim Paniom i Panom, którzy zorganizowali i pomagali w przygotowaniu poczęstunku w ogrodzie, Firmie PAWELLEK p. Adriana PAWEŁKA - za pieczywo, p. Bronisławowi GŁODOWICZOWI za pożyczenie samochodu do dowiezienia posiłków na trasie, p. Agnieszce ŚLĄZAK i p. Adamowi PORADZIE za dostarczenie posiłków pielgrzymom na trasie, p. Joannie KASTURA i Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej z ul. Wyszyńskiego 10 - za przygotowanie wspaniałej zupy.
  • Księża Joachim i Łukasz dziękują za modlitwę i życzenia urodzinowe.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (przy wyjściu z kościoła).

Poniedziałek –Dzień powszedni (19 sierpnia 2024)
  • Do 2 IX br. kancelaria parafialna czynna w trybie wakacyjnym. Sprawy pilne (wezwania do chorych, pogrzeby…) można zgłaszać o każdej porze.

Wtorek – Wspomnienie Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła (20 sierpnia 2024)
    Środa – Wspomnienie Św. Piusa X, Papieża (21 sierpnia 2024)
    Czwartek – Wspomnienie NMP, Królowej (22 sierpnia 2024)
    Piątek – Dzień powszedni (23 sierpnia 2024)
    Sobota – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła (24 sierpnia 2024)
  • Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
  • O godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej.

XXI Niedziela Zwykła (25 sierpnia 2024)
  • O godz. 17.30 Nabożeństwo.
  • Nasze Parafialne Dożynki odbędą się w niedzielę 8 IX 2024 o godz. 14.00. Po Eucharystii piknik dożynkowy w ogrodzie parafialnym. W tym roku zaprasza Sołectwo Suche Łany.
  • Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 22 IX br. na Górze Św. Anny.
  • O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci MB Królowej Pokoju.
  • Od początku sierpnia można korzystać z usług domu przedpogrzebowego zlokalizowanego na cmentarzu komunalnym z Strzelcach Opolskich. W najbliższy poniedziałek zostanie poświęcona i oddana do użytku liturgicznego kaplica, w której będzie można sprawować liturgię, łącznie z Mszą św. pogrzebową. Nie ulega zmianie poprzednia forma pochówku, a więc Msza św. pogrzebowa w kościele i przejazd na jeden z cmentarzy. Zarówna nasza parafia, jak również parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich, jesteśmy gotowi na celebrację Mszy św. pogrzebowej w nowej kaplicy, jeśli pochówek będzie miał miejsce na cmentarzu komunalnym. Decyzję o miejscu sprawowania liturgii pogrzebowej pozostawiamy osobom zainteresowanym. Decyzja w sprawie kościoła św. Barbary jeszcze nie zapadła.
  • Od dnia 15 sierpnia parafia rozpoczęła wdrażanie Standardów Ochrony Dzieci w Duszpasterstwie Parafialnym do czego zobowiązani jesteśmy w związku z ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego tzw. „ustawa Kamilka”. Jednocześnie informujemy iż został powołany: Zespół ds. monitorowania i przestrzegania standardów ochrony dzieci, do którego należą ks. Łukasz Kauf i p. Grażyna Kutek oraz tzw. „osoby zaufane”, które przyjmują zgłoszenia dotyczące nierespektowania standardów, który tworzą ks. Kamil Bania i p. dr Edyta Bem. Tekst przyjętych standardów oraz kontakt z ww. osobami znajduję się na stronie internetowej parafii oraz w kancelarii parafialnej.
  • Do wieczności odszedł: Śp. Andrzej MOSTOWSKI (l. 75, mieszkał przy ul. J. Rychla). Daty pogrzebu jeszcze nie ustalono. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, wczasowiczom i pracującym, zwłaszcza rolnikom, życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.